‘YÜREĞİMİZE SU SERPTİ´
MHP İl Başkanı Konal, Karan ve Bayraktar´ın açıklamalarını değerlendirdi.
Tarih: 5.6.2020 17:04:51/ 2368okunma / 0yorum

Kim hangi açıklamaya ne tepki gösterdi?

MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, “Bayraktar´ın açıklamaları yüreğimize su serpmiştir” dedi.

“FİSKOBİRLİK´in Sakarya´ya çikolata fabrikası kuracağı yönündeki haberlerin asılsız ve yersiz olduğunu ifade eden Bayraktar´a MHP´den destek geldi. MHP Giresun İl Başkanı Konal, Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar´ın açıklamalarını değerlendirdi.

KİM, NE DEDİ?

FİSKOBİRLİK´in Sakarya´ya çikolata fabrikası kuracağı yönündeki iddia ve açıklamalarla ilgili olarak Giresun Zıraat Odası Başkanı NurittinKaran; “Giresun Ziraat Odası Başkanlığı görevimin dışında aynı zamanda FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi olarak Giresun kamuoyunun şunu açık ve net olarak bilinmesini isterim; FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu toplantısında, Batı Bölgesi´ne bir çikolata fabrikası yapılması yönünde alınmış bir karar veya görüşme yoktur. Giresun halkından kamuoyunu yalan, yanlış yapılan paylaşımları dikkate almamalarını rica ederim. Biz buradayız, FİSKOBİRLİK´te burada bir yere gittiği yok” ifadelerini kullanmıştı.

Karan´ın ardından Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar düzenlediği basın toplantısında; Giresun kamuoyunda FİSKOBİRLİK´in Sakarya´ya çikolata fabrikası kuracağı yönündeki haberlerin asılsız ve yersiz olduğunu söyledi. Bayraktar;  “FİSKOBİRLİK Giresun´da varlığını sürdüren bir kurumdur. Giresun FİSKOBİRLİK ve fındıkla sembolleşmiş bir şehirdir. Giresun´da yeni yatırımlarımız görmezden gelinirken doğruluğu olmayan bir eleştirilerle kurumun itibarını zayıflatmak istenmektedir. Olayın aslı şudur. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı fındık üretiminde önemli bir yer tutan Sakarya´ya kendi imkanlarıyla bir çikolata fabrikası kuracağını açıklamıştır. Bize de biz bu işte acemiyiz, bize yardımcı ol denilmiştir. Aynı şekilde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı´nın da bir düşüncesi bulunmaktadır. Biz şimdi FİSKOBİRLİK olarak yapmayın mı diyelim, yoksa bize ne sizin yatırımınızdan mı diyelim. Yapacakları yatırımlar kendilerinin yatırımlarıdır ve FİSKOBİRLİK ile ilgili hiçbir ilişkileri bulunmamaktadır. Keşke başka belediye başkanları da fındığa katma değer sağlayacak bu tür yatırımlar için çalışma yapsa biz de yardımcı olsak. Bizim zaten entegremizde çikolata üretimimiz vardır” ifadelerine yer verdi.

Karan ve Bayraktar´ın açıklamalarını değerlendiren Konal; “Öncelikle ifade etmeliyim ki FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi beyin açıklamaları yüreğimize su serpmiştir. Bizim açıklamamızda da belirttiğimiz gibi Giresun´un ve Giresunlunun hakkının gaps edilmesinin söz konusu olamayacağını ve buna kimsenin müsaade etmeyeceğini en yetkili ve birinci ağızdan duymuş olduk” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Konal. Açıklamasını şöyle noktaladı: “Başta Devlet büyüklerimiz ve bürokratlarımız olmak üzere konu ile ilgili STK ve kurumlarımızın katılımlarının sağlandığı bir istişare ve bilgilendirme toplantısı yapılmasını arzu ediyoruz.”

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
M-1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
M-4
M-5

  

DOLAR
7.8778
EURO
9.2530
´Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır.´

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi