‘Yanlış yaptın Şenlikoğlu´
CHP´nin gündeminde Şenlikoğlu var…
Tarih: 20.8.2019 15:06:17/ 2828okunma / 0yorum

CHP´li Bektaş, Şenlikoğlunu ağır sözlerle eleştirdi.

CHP Giresun İl Başkan Vekili Av. Murat Bektaş, Şenlikoğlu´nun işçi kıyımı yapmasına sert tepki göstererek; ‘Yanlış yapıyorsun´ uyarısında bulundu.

Basın toplantısı düzenleyen Bektaş, Giresun Belediyesi´ndeki işçi kıyımına dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

‘HALKIN TERCİHİNE SAYGILIYIZ´

‘Halkın tercihine ve iradesine saygı duyuyoruz ve Giresun´un menfaatleri doğrultusunda yapılacak her türlü çalışmaya destek vereceğiz´ diyen Bektaş, Giresun Belediyesi´nde 27 işçinin daha işten çıkarılmasına sert tepki göstererek, başkan Şenlikoğlu´na sert cümlelerle yüklendi.

‘KRİZİN SORUMLUSU AK PARTİ´DİR´

CHP Giresun İl Başkan Vekili Av. Murat Bektaş, Giresun Belediyesi´ndeki işten çıkarmalarla ilgili yaptığı açıklamada; “Son günlerde şehirde söylenti halinde dolaşan, Belediye personelinin bir kısmının işten çıkarılacağı yönündeki söylentilerin dün itibarı ile gerçekleştirilmeye başlandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Belediye personellerinden bir kısım çalışana çağrı yapılarak, iş akitlerinin fesih edileceği söylenmiş ve bu konu ile ilgili olarak Giresun A.Ş. ye çağrılmış ve hazırlanan tebligatların teslim alınması istenmiştir. Sayın Belediye Başkanı´na sesleniyoruz; yaklaşık 5 aydır, görev yeri değişiklikleri ile mobbing uygulayarak istifaya zorladığınız işçilerin fen işlerinde, temizlik işlerinde çalışmaya devam etmesi üzerine bu kez çalışanların işlerine son vermeye kalkıyorsunuz. Yanlış yapıyorsunuz, hata yapıyorsunuz! Yapmış olduğunuz tebligatta ülkenin ekonomik durumundan dem vurarak, işçi arkadaşlarımızın iş akitlerinin fesih edildiğinden bahsediyorsunuz. Ülkenin ve şehrin ekonomik durumunun sorumlusu çıkardığınız veya çıkarmayı planladığınız işçiler değil mensubu olduğunuz iktidar partisi olduğunu hatırlatmak isteriz” ifadelerini kullandı.

‘SÖZLERİNİZİ ÇABUK UNUTTUNUZ´

Başkan Şenlikoğlu´nun işçilere fesih bildiriminde ‘ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunları gerekçe gösterdiğini´ iddia eden CHP´li Bektaş, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Fesih bildiriminde ülkemizin içinde yaşadığı ekonomik sorunları gerekçe gösterseniz de sayın Cumhurbaşkanı ve Ekonomiden Sorumlu Bakan sizi yalanlar şekilde ekonominin gayet iyi gittiğini ifade ettiğini hatırlatmak isteriz.

Siz de seçim öncesi beyanatlarınızda ‘Belediye çalışanlarının teminatı benim dediniz.´ Beş ayda ne değişti? ve söylediklerinizi ne çabuk unuttunuz. Yoksa Binali Yıldırım´ın dediği gibi seçim dönemi söylenenle sorumluluk sahibi olunca yapılanlar gerçekten de farklı mı oluyor?

İşine giden, mesaisine dikkat eden hiç kimsenin işinden olmayacağını söyleyip önce fen işlerine gönderdiğiniz, istifa etmeyince temizlik işçisi yaptığınız işçileri işten çıkarmayı 1 Mayıs´taki açıklamalarınızla bağdaştıramıyoruz.”

‘İŞİNİZ KRİZİ ÇÖZMEKTİR´

‘Başkanların görevi krizi yönetmek ve problemleri çözmektir, problem yaratmak değildir´ sözleriyle başkan Şenlikoğlu´na yüklenen CHP İl Başkan Vekili Av. Murat Bektaş, açıklamasını özetle şöyle noktaladı: “Sn. Başkan “Benim şehrim Giresun” diyorsunuz. Merak ediyoruz bu personeller Giresun´un çocukları değil mi?

Son olarak, Sayın Belediye Başkanına çağrımız, işçi kıyımını ivedi durdurması, ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde zaten haddini aşan işsizler ordusuna yeni insanları katarak, insanları açlığa mahkûm etmemesidir!

Giresun halkı bilsin ki alın teriyle çalışan, emek veren belediye çalışanları yalnız değildir! Cumhuriyet Halk Partisi işçinin, emekçinin yanındadır ve Partimiz üyesi olsun-olmasın işten atılan her emekçinin yanında yer alacak, bu kıyımı durdurmak için her türlü hukuki ve siyasi desteği verecektir.”

ŞENLİKOĞLU NE CEVAP VERECEK?

CHP İl Başkan Vekili Murat Bektaş´ın açıklamalarına Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu´nun cevap verip vermeyeceği gizemini koruyor. Şenlikoğlu nasıl bir savunma yapacak, bekleyip göreceğiz…

/resimler/2019-8/20/1539242785616.jpg

BASIN TOPLANTISINA KİMLER KATILDI?

CHP İl Başkan Vekili Murat Bektaş´ın düzenlediği basın toplantısına Milletvekili Necati Tığlı, Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, CHP Belediye Meclisi Üyesi ve Grup Başkan Vekili İsmail Öveç ve partililer katıldı.
Kaynak:

M-1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.6896
EURO
6.3047
´Ne irfandır veren Ahlâka yükseklik ne vicdandır, Fazilet Hissi insanlarda ancak Allah korkusundandır.´

M.AKİF ERSOY
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi