‘Yanlış yapan defolup gidecek´
MHP´den FKB yönetimine kurşun gibi sözler…
Tarih: 28.1.2021 12:41:05/ 4149okunma / 0yorum

Konal´dan sert açıklama...

‘Fiskobirlik kırmızı çizgimizdir´ diyen MHP´li Konal, gündemi değerlendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, Fiskobirlik´e müfettiş gelmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.Gagg

Konal yaptığı açıklamada; “Fiskobirlik, sadece Giresun´un değil, tüm Karadenizli fındık üreticisinin öz kurumudur. CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge´nin “FKB´de nahoş durumları incelenmesiyle” ilgili bir kısım beyanatlarda bulunarak FKB´nin kötü gidişatı ve geldiği durumun Cumhur ittifakına mal etme çabasını anlamış değiliz. Her fırsatta CHPli ekibini övünerek anlatan Başkan Lütfi beyle temas halinde olan kendileri değiller mi? Seçimden önce imar ruhsatı veren, kamuoyunda eleştirdiğimiz noktalara savunuculuk yapan, FKB´nin yatırım planlarında Giresun´da birliktelik sağlamayan, Lütfi beyle kapalı kapılar ardında inşaat projeleri yapan bu zihniyet, şimdi Cumhur ittifakına fatura çıkarma peşindedir.

Geçtiğimiz günlerde Lütfi bey ve yönetimine gerekli uyarı ve önerilerimizi doğrudan aracısız ileterek, MHP´nin ve Ak Partinin FKB´yle ilgili düşüncelerini açıkça ifade etmiş ve FKB´nin bizim açımızdan önemine vurgu yaparak ‘Kırmızı çizgimiz´ olduğunu söylemiştik. Devlet, kötü gidişatın olup olmadığıyla ilgili Müfettiş göndermiş ve olayı mahallinde teftiş ediyor. Burada kanuna mugayir durumlar var ise, ortaya çıkacağından şüphemiz bulunmamaktadır. 

FKB´nin kötü yönetilmesi, bugün ki içinde bulunduğu durum ve gidişatının tek ve yegane müsebbibi; 13 yıldır FKB´yi yönetmeyi beceremeyen, Hükümetle işbirliğine yanaşmayan, Müdahale kurumu TMO´nun bölgede (delegasyon açısından) görev almasına sevinen, 30-50-10 biner tonluk fındık, 10bin ton fındık yağı almasına nankörlük eden, Trabzon KTÜ, Araklı Belediye kamulaştırmaları, OSB tahsisatı, KOSGEP, TKDK, Tarım Bakanlığı teşvikleri gibi birçok Hükümet katkısını hiçe sayan FKB yönetimidir. Bu kadar Devlet desteğine karşı FKB yönetiminin beceriksizliğini Cumhur ittifakına mal etmek hadsizliktir, bilinçli bir oyundur.”

MHP´li Konal açıklamasını şöyle noktaladı: “Lütfi bey FKB´yi uçurduğunu, her fırsatta Ak Partili olduğunu söylese de, yürüttüğü politika ve eylemlerinde fındık üreticilerini, FKB çalışanlarını ve Giresun kamuoyunu hiçe sayan tavır ve davranışlarıyla Cumhur ittifakı da kökten karşı olduğu açıkça bellidir. Boy boy fotoğraf vererek, birilerini davet ederek kamuoyuna şirin görünme çabasındadır. Lütfi Beyin ve Yönetiminin basiretsiz hamlelerine Cumhur ittifakı olarak karşı çıktığımızı dile getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Şimdi Lütfi Beyin ve Yönetiminin basiretsizliğini Hükümete yıkmak isteyen CHP zihniyeti ellerini ovuşturarak, bu tablo üzerinden Cumhur ittifakına ve fındığa darbe vurma hayalinde.

Fındık üreticisinin öz kuruluşu olan FKB üzerinden Cumhur ittifakına dil uzatmaya çalışan bazı CHP zihniyetindeki kişilere ve AK parti görünüşlü FKB başkanına bir kez daha seslenerek, “başarısızlığınıza, basiretsizliğinize kılıf aramayın. Yönetimimde İYİ Parti, CHP, MHP´li var diyen Lütfi beye de ayrıca tavsiyem şudur. Batıda başka, doğuda başka siyaset yapmayı bıraksın. FKB´yi siyasallaştırmasın. FİSKOBİRLİK bizim için partiler üstü, dedelerimizin,  babalarımızın bize yadigarıdır, evlatlarımıza da miras kalacaktır. Her şeyde olduğu gibi FİSKOBİRLİK üzerinden AK Parti ve Cumhur İttifakına çamur atma derdine olan CHP ve diğer muhalefet partilerine ayrıca sesleniyorum; Devlet işe el koyduysa bir zahmet kenara çekilin bekleyin. Ortalığı velveleye vererek olayı başka mercilere çekmeyin.

Milliyetçi Hareket Partisinin yerli ve milli duruşu ortadır. Dünyaya mal olmuş FKB markasının birilerinin siyası oyuncağı olmasına asla izin vermeyeceğiz. Daha önce ifade ettiğim gibi; bugün karşınızda saf çifçi çocukları yok! Karadeniz uşaklarının sinir uçlarıyla oynuyorsunuz. Bizler namus dediğimiz müstahsilimize ve kuruluşuna samimi ve yapıcı şekilde sahip çıkmaya devam edeceğiz. Fındık üreticisi ve FKB çalışanları içini ferah tutsun. Bundan böyle beceriksiz ve basiretsiz ekiplerin miladı dolmuştur. Yanlış yapan, ard arda veya bilinçli şekilde hataya düşen defolup gidecektir.”

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MHP Fiskobirlik
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HABERCİ GAZETESİ
17.07.2021
M-1

  

 

 

 

 

M-2
M-3
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
M-4
M-5

  /resimler/2021-1/13/1543587105199.jpg

DOLAR
8.8240
EURO
10.3526
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
´Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.´

İMAM-I AZAM (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi