TRT´ye tepkiler bitmiyor…
‘Tuzakçı, katil, cahil...´ ifadelerini kabul etmiyoruz…
Tarih: 10.2.2017 11:03:13/ 1959okunma / 0yorum

TRT´ye tepkiler artıyor…

Giresun Belediye Başkanı Aksu´nun ardından Canikli ve Tütüncü de Osman Ağa´ya yönelik TRT´deki iftiraları sert dille kınadılar.

TRT´nin Osman Ağa´ya yönelik hakaretine tepkiler dinmiyor…

Osman Ağa´ya yönelik; ‘Tuzakçı, katil, cahil…´ ifadelerine ilk tepkiyi Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu´nun göstermesinin ardından AK Parti kanadından da duyarlı açıklamalar geldi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli´nin sosyal medya üzerinden TRT´yi kınamasının ardından Ak Parti İl Başkanlığı da yayınladığı basın açıklaması ile ‘Osman Ağa´ya yönelik ortaya atılan iftiraları şiddetle kınıyoruz´ dedi.

İLK TEPKİ AKSU´DAN GELDİ…

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu TRT Belgesel kanalında yayınlanan Milli Mücadele Kahramanı Milis Yarbay Gazi Osman Ağa´ya yönelik haksız söylemleri şiddetle kınadığını açıkladı.

Devletin kanalında tarihi gerçeklerden uzak olarak, Milli Mücadele kahramanı Osman Ağa´ya yönelik; ‘Tuzakçı, katil, cahil…´ ifadelerinin kullanılmasının kabul edilemez olduğunun altını çizen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu görüşlerini şöyle dile getirdi: “Kurtuluş mücadelesine iki gönüllü alayla katılan Osman Ağa ve arkadaşları beş bin kişiyle gidip, 250 kişiyle dönmüştür. Giresunlu gönüllü alayların tarihi mücadelesini ve komutanı Osman Ağa´nın vatan savunması için yaptıklarını görmezden gelip, somut dayanağı olmayan karalamalar yapmak ve bu yayını devletin kanalı TRT Belgesel de yayınlamak haksızlık ve saygısızlıktır. TRT Belgesel kanalının yöneticilerinin derhal bu konuda açıklama yapmasını bekliyorum. Bu saygısızlığı şiddetle kınıyorum” dedi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Milli Mücadele Kahramanı Milis Yarbay Osman Ağa´ya hakaret içeren yayın yapan TRT´nin Giresunlular tarafından protesto edilerek izlenmemesi çağrısı yaparak; “Topal Osman´ın koltuğunda oturan belediye başkanı olarak bu saygısızlığı yapanların peşini bırakmayacağız. TRT kanalını izlemeyeceğiz” şeklinde sözlerini tamamladı.

CANİKLİ, SOSYAL MEDYADAN KINADI…

Başkan Aksu´nun ardından en dikkat çeken açıklamayı Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli´nin yapması dikkat çekti.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yaptığı açıklamada; ‘Giresunlu Muhafız Tabur Komutanı Milis Yarbay Gazi Osman Ağa, Milli Mücadelemizin korkusuz bir kahramanıdır. Ülkenin bağımsızlığı ve işgalcilerden temizlenmesinde hayatını hiçe sayarak mücadele eden bir vatanseverdir. Bu gerçeklere rağmen Osman Ağa´ya yönelik hakaret, saldırı ve iftiraları kınıyorum´ dedi.

AK PARTİ İL BAŞKANI TÜTÜNCÜ DE KINADI

Osman Ağa´ya yönelik hakarete sert tepki gösteren açıklamalara Ak Parti İl Başkanlığı da imza attı. Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü imzasıyla yapılan açıklamada; ‘Kurtuluş Günü olmayan Giresun´dan çıkıp iki tane Gönüllü Alay kurarak İstiklal Savaşı´nda en ön cephede savaşan, ülkemizin düşman işgalinden kurtulmasında kilit rol oynayan Muhafız Taburu Birliği Komutanı Gazi Osman Ağa, korkusuz bir milli mücadele kahramanıdır. Osman Ağa vatanı için, vatanın bölünmez bütünlüğü için canını hiçe sayan bir vatanseverdir. Milli Mücadele Kahramanı Gazi Osman Ağa´ya karşı yapılan bu asılsız iftiraları şiddetle kınıyoruz´ denildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: tepkiler bitmiyor
REKLAM

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
REKLAM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi