TEMAYÜLÜ KİM KAZANDI?
Kulislerde hangi isimler öne çıktı?
Tarih: 7.5.2018 12:40:44/ 2601okunma / 0yorum

Ak Parti´de temayül yoklamasının ardından gözler mülakata çevrildi.

Cumartesi günü 81 ilde yapılan temayül yoklamasında mevcut vekiller dışındaki aday adayları parti kademelerinin oy kullanmasıyla ilk elekten geçti. Ak Parti´de temayül eğilim yoklamasında partililere; "Kimi milletvekili olarak görmek istersiniz?" diye soruldu. Sonuçlar Ak Parti Genel Merkeze gönderildi.  Mevcut milletvekilleri temayül yoklamasına katılmadı.

GİRESUN´DA KİMLER TERCİH EDİLDİ?

Ak Parti kulislerindeki bilgilere göre; Giresun´daki temayül yoklamasında dikkat çeken isimler arasında; Turhan Alçelik (Keşap), Mehmet Geldi (Dereli), Ayhan Akten (Keşap),, Serdar Demirkan (Bulancak), Kadir Aydın (Kadir Aydın), Mehmet Kostakoğlu (Merkez), Cihan Harman (Bulancak-Bayan aday adayı), Tayip Kardeş (Tirebolu), A. Mürşit Gürel (Merkez), Yılmaz Can (Keşap), Abdullah Güney  (Keşap) ve Özgür Okusal (Dereli) isimleri dikkat çekti. Ancak, temayülde ismi ön plana çıkan isimlerin ağırlıklı olarak Keşap, Dereli, Bulancak ve Merkez olması dikkat çekici olarak yorumlanıyor. Doğu Bölgesi´nde ise Tayip Kardeş ismi öne çıktı.

Ak Parti´de temayül yoklamasına büyük ilgi olmadığı gözlenirken, heyecansız bir seçim yaşanması dikkatlerden kaçmadı. Katılım oranı yaklaşık olarak yüzde 60 olarak gerçekleşti.

HANGİ ADAY ADAYLARINA TEPKİ GÖSTERİLDİ?

Ak Parti´de aday adayı olan ve parti tabanı tarafından yeterince tanınmayan  A. Mercan, A. Yılmaz, B. Hayta, H. Ekmen,  M. Domaç, Ö. Karahasan, T. Tamdoğan,  B. Hüsem´in yanı sıra FETÖ ile fotoğrafı ortaya çıkan eski milletvekili Bulancaklı Adem Tatlı´ya parti tabanından tepki gösterilmesi yüksek sesle dillendirilmeye devam ediyor.

Ak Parti´deki bazı aday adaylarını uzun yıllar gazetecilik yapan isimlerin tanımaması da farklı yorumlara yol açtı.

EN YAŞLI DOMAÇ, EN GENÇİ MERCAN…

Ak Parti´de en yaşlı aday adayları arasında; Mehmet Domaç (1950), Bahtiyar Yılmaz (1951), Salih Yılmaz (1953) ilk üç sırada yer alıyor. Ak Parti´nin en genç aday adayı sıralaması da Abdussamed Mercan (1999),  Ömer Karahasan (1988) ve Cihan Harman (1986) şeklinde oluşuyor.

TEMAYÜL BİTTİ, SIRADA MÜLAKAT VAR

Yüz yüze yapılacak mülakatlarda aday adayları tepeden tırnağa incelenecek. Namzetlerin projelerini anlatması için yaklaşık 5 dakikalık süre verilecek

Rekor sayıda aday adayının başvurduğu AK Parti´de aday belirleme süreci devam ediyor. AK Parti´de, 24 Haziran´da yapılacak olan 27´nci dönem milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunan 7.329 kişi için temayül yoklamaları tamamlanırken; bu hafta ikinci aşamaya geçiliyor. Aday adaylığı başvurusunu tamamlayan adaylar arasından aday listesine gireceklerin belirlenmesi için mülakatların başlamasına ramak kaldı…
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TEMAYÜLÜ KAZANDI
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.4401
EURO
6.2291
´Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.´

İMAM-I AZAM (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi