‘ŞEFFAF OLACAĞIZ´
Yok denilen borç 9.5 milyon lira çıktı.
Tarih: 15.5.2019 13:07:35/ 1629okunma / 0yorum

Karadeniz, borç verilerini açıkladı.

Somuncuoğlu döneminden kalan borçlar, CHP´li Karadeniz´i kara kara düşündürmeye başladı.

Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, Ak Partili başkan Coşkun Somuncuoğlu döneminden kalan borcun yaklaşık 10 milyon lirayı bulduğunu açıkladı.

Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, Eynesil Belediyesinin yaklaşık 9 milyon 500 bin TL borcu olduğunu açıkladı.

“Eynesil Belediyesi´nin kurumsal kimliğini kaybettiğini” savunan başkan Karadeniz, “31 Mart günü bir seçim süreci yaşadık ve çok yüksek bir oy oranıyla Eynesil Belediye başkanlığına seçildim. Yüksek oy oranıyla Türkiye´de sayılı ilçelerdeniz. Burada herkesin bir emeği var. Hiçbir parti ayrımı yapamıyoruz. Çünkü bütün partilerden ciddi bir oy aldık. Bu yüksek oy ciddi manada bizim omzumuza yük bindirdi. Eynesil halkı bizden görev ve bir şeyleri üretmemizi bekliyor. Biz mazbatamızı aldıktan sonra hemen işe koyulduk ve ilk çevresel temizlikten başladık. Bizden önce Eynesil Belediyesi kurumsal kimliğini kaybetmiş bir belediyeydi. Biz seçim öncesi de seçim sonrası da bir önceki yönetimi eleştirmek için gelmedik. Ama eksiklikleri de söylemek boynumuzun borcu” ifadelerini kullandı.

“BORCUMUZ 9 MİLYON 500 BİN TL”

Belediyenin mali bütçesinden ve 31 Mart öncesi borcundan da bahseden başkan Karadeniz, seçim öncesi Eynesil Belediyesinin borcu yok, hatta kasasında 1 milyon lirasının üstünde nakit para var söylemlerinin doğru olmadığına dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:  "Bunlar doğru değil. Göreve geldiğimiz den sonraki süreçte mali inceleme başlattık. Denildiği gibi 1 milyon 2 milyon gibi bir para yoktu. Kasamızda 600 bin lira para vardı. Bu parada o ay ödenmesi gereken işçi ve memur maaşıydı. Biz belediyeyi şeffaf olarak yöneteceğiz ve halkımıza aylık olarak rutin bilgilendirme yapılacak. Eynesil Belediyesinin İller Bankasına 8 milyon 800 bin lira, Katı sıvı atık ve içme suları başkanlığına 160 bin 950 TL ve esnafa da 450 bin lira civarında bir borcumuz var. Bu borçların tamamı da 9 milyon 500 bin gibi bir rakama tekabül ediyor. Diyorlar ki sigortaya, Maliyeye, emekli sandığına ve SSK´ya borcumuz yok denilirken hepsine de borcumuz var. Bu borçların hepsi tutanak altında ve belgeli, biz bu borcun olduğunu seçim öncesi biliyorduk. Altıdan da çıkacağız inşallah. Güya biz çalışamayacakmışız, yatırım alamayacakmışız, borç ödeyemeyecekmişiz. Yatırımımızı da alacağız, borcumuzu da ödeyeceğiz, belediye binamızı da yapacağız, kültür salonumuzu da yapacağız, düğün salonumuzu da yapacağız terminalimizi de yapacağız. Sadece zamana ihtiyacımız var. Eynesil´de her şey şeffaf olacak, belediyede buna dâhil.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEFFAF OLACAĞIZ
M-1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.6896
EURO
6.3047
´Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.´

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi