“Projeye Giresun´da eklensin”
Erdoğan´ın açıklamasını Eroğlu´ndan yanıt geldi.
Tarih: 24.2.2021 12:08:16/ 1315okunma / 1yorum

Bu uyarıya dikkat!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Ak Parti Trabzon İl Kongresi´nde yaptığı “Trabzon-Erzincan hızlı tren projemizin güzergah etüt çalışmalarını seneye tamamlıyor, ardından inşaatına başlıyoruz” şeklindeki açıklamasına ilk cevap İyi Parti´den geldi. İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu; “Trabzon-Erzincan hızlı tren projesi güzergah çalışmasına Giresun´un da eklenmesi” konusunda çağrıda bulundu.

Erdoğan´ın açıklamasına Ak Parti cephesinden hiçbir açıklama gelmemesine karşılık, İyi Parti´nin “Trabzon-Erzincan hızlı tren projesi güzergahı´ konusunda ses yükselten açıklamaları kamuoyunda yankı yarattı.  İyi Parti gibi, kamuoyu da güzergaha Giresun´unda eklenmesi fikrinde ses yükseltiyor.

ERDOĞAN NE DEDİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın “Trabzon-Erzincan hızlı tren projemizin güzergah etüt çalışmalarını seneye tamamlıyor, ardından inşaatına başlıyoruz” şeklindeki açıklamasının ardından “Erzincan-Gümüşhane-Trabzon Demiryolu Platformu´nun Erdoğan´a teşekkür mesajları yayınladığına dikkat çeken İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu; ‘Projeye Giresun´unda eklenmesi gerektiğini´ savunarak, ses yükseltti.

EROĞLU NE DEDİ?

Eroğlu açıklamasında şunları söyledi: “Giresun ve ilçeleri yok sayılarak Erzincan-Gümüşhane-Trabzon şeklinde demiryolu gündeme alınmıştır. Ama daha etüt yapılmadığına göre,  Erzincan-Seme Deresi yoluyla Çamoluk ve Gümüşhane güzergahı kullanılarak, Kürtün ayrımından Tirebolu limanına bağlanması ve Trabzon bağlantısı sağlanmalıdır. Etüt bitmediğine göre hem Trabzon limanına hem de Tirebolu limanına bağlanması hattın verimliliği açısından elzemdir. Hem de Giresun ve Gümüşhane´nin de iki ilçesi de istifade edecektir. Gümüşhane´nin Şiran ve Kelkit ilçeleri ile Giresun´un en mahrumiyet ilçesi olan Çamoluk´da demiryolu hizmetinden yararlanacaktır.  Muhtemelen demiryolu Çamoluk ilçemize ve ilimize çok şey katacak. 2 tane baraj gölü ve Yenice şelaleleri turizme açılacak. Baraj göllerinde her türlü su aktiviteleri yapılabilecektir. Yine Şiran ilçemiz ve Tomara şelalesi de turizmin hizmetine sunulmuş olacaktır.

Öte yandan Çamoluk güzergahı maliyeti, süreyi ve uzunluğu da düşürecek ve daha kısa zamanda ve daha az maliyetle inşa edilmesini sağlayacaktır. Refahiye´den Çamoluk-Şiran-Gümüşhane güzergahı 155 Km. ama Refahiye´den Erzincan-Gümüşhane-Güzergahı 180 Km´dir.  Zaman olarak da Çamoluk güzergahı dere içi olduğu için daha düz ve kısadır.  Güzergahın iyi etüt edilmesi gerekmektedir.”

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Abdulkadir Eroğlu
25.2.2021 12:54:06
Teşekkürler
HABERCİ GAZETESİ
17.07.2021
M-1

  

 

 

 

 

M-2
M-3
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
M-4
M-5

  /resimler/2021-1/13/1543587105199.jpg

DOLAR
8.8240
EURO
10.3526
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
´Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme…´

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi