‘PROJENİN TAKİPÇİSİYİZ´
“Samsun-Sarp Demiryolu´nun Karadeniz Bölgesi için ekonomik değeri çok yüksektir.”
Tarih: 16.3.2021 16:14:26/ 1614okunma / 0yorum

Gürel´den önemli mesaj…

Giresun Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, Samsun-Sarp hızlı tren projesi konusundaki görüşlerini açıkladı. Samsun-Sarp hızlı tren projesinin bölgenin kalkınmasında etkin rol oynayacağına vurgu yapan Gürel; “Samsun-Sarp Demiryolu´nun Karadeniz Bölgesi için ekonomik değeri çok yüksektir” dedi.

Giresun Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Samsun-Sarp Demiryolu Projesi ile Doğu Karadeniz bölgesindeki illerde ticaretin hızlanması gerçekleşecektir. Bu illere daha fazla turist gelecektir. Bu proje ticaret merkezi olmanın dışında kültürel ve sosyal gelişim açısından da oldukça önemlidir. Özellikle demiryolu ile oluşturulacak bu ağ, Samsun-Sarp arasını birbirine bağlayacaktır. Bölgeye gerek demiryolu gerekse hızlı tren yolu taşımacılığı başta istihdam olmak üzere ekonomik sorunların çözümünde önemli bir ivme kazandıracaktır. Bu durum, tüm Türkiye açısından daha dengeli bir şehirleşme, daha dengeli bir yatırım dağılımı, daha kaliteli yaşam olanakları ve sosyal adalet açısından daha dengeli bir toplum yaratacaktır. Samsun-Sarp Demiryolu´nun Karadeniz Bölgesi için ekonomik değeri çok yüksektir. Bunun en önemli nedeni ise yatırım olanaklarının dar ve dolayısıyla istihdam imkanlarının kısıtlı olmasıdır. Proje, bölgemize gerek yük taşımacılığı gerekse hızlı tren yolcu taşımacılığı olmak üzere ekonomik, sosyal ve çevresel sorunların çözümünde önemli bir katkı sağlayacaktır.

Bölgenin doğal güzellikleri dikkate alınarak bu proje gerçekleştirildiği takdirde demiryolu, mevcut karayollarının sıkışıklığını azaltacak ve hava kirliliği sorununu çözümüne olumlu katkıda bulunacaktır. Bölgede turizm sektörüne ciddi yatırımların artması da söz konusudur. Ayrıca ticaret yönünden taşınacak yurtiçi ve yurtdışı hammadde ve ticaret malzemelerinin taşımacılığı ucuz ve kolaylıkla temin edilebilir ölçüde olacaktır. Giresun Kent Konseyi olarak bu projenin yapılmasını sağlamak ve gerçekleşmesi adına takipçisi olacağımızı bildiririz.”

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HABERCİ GAZETESİ
24.02.2021
M-1

/resimler/2020-10/29/1343471261340.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2021-1/13/1543587105199.jpg

 

 

Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
M-4
M-5

  

DOLAR
8.0574
EURO
9.6524
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
´Ne irfandır veren Ahlâka yükseklik ne vicdandır, Fazilet Hissi insanlarda ancak Allah korkusundandır.´

M.AKİF ERSOY
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi