Kulislerde neler konuşuluyor?
Kimlerin üstü çizildi?
Tarih: 30.11.2018 12:47:38/ 1539okunma / 0yorum

Ak Parti´de neler oluyor?

Ak Parti´de Giresun Belediye Başkan Adayı olarak Av. Aytekin Şenlikoğlu´nun isminin açıklanmasının ardından gözler ilçelerde kimlerin koltuğunu koruyacak sorusunu gündeme taşıdı. Ak Parti´de mevcut başkanlardan kim ya da kimler koltuğunu koruyacak sorusuna yanıt aranıyor. İddialara göre Giresun´da 4-5 ilçe belediye başkanı yeni dönemde olmayacak, yerlerine yeni isimler gösterilecek.

KULİSLERDE NELER KONUŞULUYOR?

Ak Parti´de ilçelerde kimlerin aday olacağı sorusunun cevabı ile ilgili sıra dışı gelişmeler yaşanması dikkat çekiyor.

Giresun Belediye Başkan Adayı olarak Av. Aytekin Şenlikoğlu´nun açıklanmasının ardından partide iplerin bazı milletvekilleri ve il yönetiminin elinde olduğu, ilçe belediye başkanlarının belirlenmesinde de bu isimlerin önemli rol oynayacağı, kendilerine yakın isimlerin öne çıkabileceği ve bu yönde büyük sürprizlerin yaşanabileceği iddia ediliyor.

CANİKLİ NE KADAR ETKİLİ OLDU?

Şenlikoğlu´nun adının açıklanmasındaki itici gücün Milli Savunma eski Bakanı Nurettin Canikli olduğu, ilçelerdeki isimlerin belirlenmesinde de etkisini göstereceği yüksek sesle dillendiriliyor.

TİREBOLU´DA NELER OLUYOR?

Ak Parti´de ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmasına sayılı günler kala, ilçelerde kazan kaynamaya devam ediyor. Bazı ilçeler istim üzerinde…

Eynesil´de Coşkun Somuncuoğlu, Şebinkarahisar´da Şahin Yılancı, Keşap´ta Mehmet Emür, Çamoluk´ta Musa Varıcı, Dereli´de Zeki Şenlikoğlu´nun yeni dönemde aday gösterilmeyeceği yüksek sesle dillendiriliyor. Bunun dışında sürprizler olur mu, onu da zaman gösterecek.

Tirebolu´da Abdullan Karabıçak ve Espiye´de Mustafa Karadere´nin de liste dışında kalacağı iddiaları konuşulsa da sonuç merakla bekleniyor.

Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı yeni dönemde görev almak istemediğini açıkladı. İstifası cebinde olan ve Ankara´dan haber bekleyen Yalçın Eker´in aday gösterilmesi gündemdeki sıcaklığını koruyor. Ekmer´in adaylığı kesin gibi.

Anketlerde ve temayül yoklamasında önde çıkmış, başarılı belediye başkanları arasında gösterilen Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ve Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere´nin üzerine birileri oyun kurmaya çalışılsa da son sözü başkan Erdoğan´ın söylemesi bekleniyor. Karabıçak ve Karadere´nin üzerinde bile fitne fesat ile hesap yapılması siyasi kulisleri hareketlendirmeye devam ediyor. Özellikle Tirebolu´da Karabıçak´ın yerine aday gösterilmesi için derin kulislerin yapıldığı Av. Mehmet Şener´in 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kapatılan Ufuk Hukuk Derneği´nin Yönetim Kurulu Üyesi olması kafalarda soru işareti yaratmaya devam ediyor. Şener´in adaylığını için Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk´ün ısrarcı olduğu kulisleri hareketlendirse de netleşen bir bilgi henüz yok…

Özetlemek gerekirse, hangi isimlerin kimlerin üzerine oyun kurduğunu anlamak için şah ve mat hamlelerini görmeyi beklemek lazım.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kulislerde neler konuşuluyor
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
´İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…´

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi