Kimler telefon bekliyor?
Erdoğan hangi başkanları arayacak?
Tarih: 21.11.2018 14:37:43/ 2521okunma / 0yorum

Erdoğan mevcut belediye başkanlarından kimlere onay verecek?

20 BAŞKANIN DURUMU NETLEŞMEDİ

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın yeniden belediye başkan adayı olmasına karar verilen mevcut belediye başkanlarını telefonla arayarak;‘Yola birlikte devam ediyoruz, hayırlı olsun´ demeye başladı.  Bu kapsamda Giresun´da Ak Parti´nin 13 ilçe ve 7 belde belediye başkanının durumlarının ne olacağı da önümüzdeki süreçte netlik kazanacak.

HANGİ BAŞKANLARIN ÜSTÜ ÇİZİLDİ?

Siyasi kulislerde ve kamuoyunda yeniden aday gösterilmeyeceği iddia edilen mevcut başkanlar arasında; Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, Çamoluk Belediye Başkan Vekili Musa Varıcı´nın ismi geçiyor.

BULANCAK VE DERELİ´DE SÜRPRİZ OLUR MU?

Keşap, Alucra ve Yağlıdere Belediye Başkanları ile yola devam kararı verilirse, Bulancak ve Dereli belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmeyeceği de kulislerde yüksek sesle dillendirilmeye  devam ediyor.

ESPİYE´NİN 9, TİREBOLU´NUN 11 RAKİBİ VAR

Espiye ve Tirebolu Belediye Başkanları için yola devam kararı çıkmayacak iddiası gündeme gelse de net bir karar yok. Espiye´de mevcut başkan Mustafa Karadere´nin 9, Tirebolu´da Abdullah Karabıçak´ın da 11 rakibi var.

ERENER´İN ÜSTÜ MÜ ÇİZİLDİ?

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener´in tek rakibi var. Ancak, Görele´de mali müşavir Mehmet Salih Bilge´nin aday adayı olmasında Milletvekili Cemal Öztürk´ün etkisi olduğu iddiası dillendiriliyor. Öztürk ve Bilge´nin Çanakçılı olması bu iddiayı doğrular nitelikte…

ERDOĞAN TOPLANTILAR YAPIYOR

Pazar günü gerçekleştirilen temayül yoklamasında teşkilatların kantarına çıkan Ak Partili başkanlar ilgili kesin karar, aday belirleme sürecinde Erdoğan´ın başkanlığında yapılan toplantılarla netleşecek. Ak Parti´nin Türkiye genelinde 560 başkanı aday göstermeyeceği yolundaki iddialar doğru çıkarsa, bu kapsamda Giresun´da büyük oranda değişim yaşanması bekleniyor.

Ak Parti´de performans raporları, anketler ve şikayetlerin masaya yatırılmasıyla birlikte mevcut başkanların yaklaşık yüzde 70´ninin aday gösterilmeyeceği iddiası siyaset kulislerinde yüksek sesle dillendirilmeye devam ediyor.

Ak Parti´nin 24 Kasım´da bazı il ve ilçelerdeki belediye başkan adaylarını açıklaması bekleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kimler telefon bekliyor
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
´Güleryüzlü olmayan bir kişi, dükkan açmamalıdır.´

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi