Kimler listeye girdi?
Milletvekili adayları sahaya çıkıyor…
Tarih: 21.5.2018 17:37:02/ 1631okunma / 0yorum

Ak Parti, CHP, MHP, SP ve İyi Parti´nin milletvekili aday listesi açıklandı.

Ak Parti, CHP, MHP, SP ve İyi Parti´de 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için yarışacak isimler netleşti. Açıklanan listeler sonrasında en çok tepki gören ismin Ak Parti´de Cemal Öztürk olması dikkat çekti.

MHP HIZLI DAVRANDI

Milletvekili aday listesini ilk açıklayan MHP´de; Av. Müjdat Öz, Yusuf Şükür,  Soner Altun ve Av. Ebru Turan şeklindeki sıralama tam isabet şeklinde yorumlandı.

AK PARTİ´DE CANİKLİ YOK…

Ak Parti´nin kurucuları arasında yer alan ve halen Milli Savunma Bakanı olarak görev yapan Nurettin Canikli´nin Giresun yerine İstanbul 1. Bölge 2. sıradan aday gösterilmesi sürpriz olarak değerlendirildi.

Canikli´nin Giresun´dan çekilmesiyle mevcut milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk´ün yeniden aday gösterilmesi kafalarda soru işareti yarattı.

Seçildiği günden itibaren Giresun´un yolunu unutan Cemal Öztürk´ün Giresun´da liste başı olması şok yarattı. Sabri Öztürk de yeniden listede 3. sırada yer bulurken, Bulancak eski Belediye Başkanı Av. Kadir Aydın 2. sıradan, mimar Serdar Demirkan da 4. sırada yer tuttu.

CHP´DE TIĞLI LİSTEBAŞI OLDU

CHP´de milletvekili aday listesinde ilk sıraya İl Başkanlığından istifa eden Necati Tığlı´nın getirilmesi parti tabanında sevinç yarattı.

Ancak, Meclis performansıyla başarılı, örgüt ve saha çalışmasıyla başarısız olarak değerlendirilin milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu´nun liste dışı kalması sürpriz sayılmadı. CHP´de milletvekili aday sıralaması; Necati Tığlı, Reşat Nuri Özdemir, İbrahim Akgün, Suat Öndaş olarak açıklandı.

SP´DE SIRALAMA AÇIKLANDI

Saadet Partisi´nin Giresun Milletvekili aday sıralaması; Bekir Demirkaya, Av. Göksel Güneş, Hayati Fikri Topkar ve Bekir Tosun olarak netleşti.

İYİ PARTİ´DE ERZURUM İLK SIRADA

Meral Akşener liderliğinde kurulan İyi Parti´nin Giresun´daki sıralamasında ilk sıra kim olacak sorusu yanıt buldu. İyi Parti´nin kurucu il başkanı olan ve istifa ederek aday adayı olan Av. Ünzile Yüksel, ikinci sıraya getirilirken, Dr. Orhan Erzurum´un ilk sıraya adını yazdırması dikkat çekti. Aynı zamanda İyi Parti´nin 200 kişilik kurucusu olan Dr. Orhan Erzurum´un ilk sıradan aday gösterilmesiyle dengelerin değiştiği vurgusu yüksek sesle dillendirilmeye başladı.

İyi Parti´nin Giresun Milletvekili aday sıralaması; Dr. Orhan Erzurum, Av. Ünzile Yüksel, Ahsen Türk, Osman Çalışkan olarak açıklandı.

/resimler/2018-5/22/1600070077557.jpg

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kimler listeye girdi
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
´Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar.´

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi