KİM NEREYE ATANDI?
Son kararname ile Giresun´dan hangi hakim ve savcılar ayrılacak?
Tarih: 27.7.2018 19:15:13/ 3918okunma / 0yorum

HSK kararnamesi yayınlandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu´nun (HSK) kararnamesi yayınlandı.

HSK 1. Dairesi´nin 2018 ana kararnamesiyle, adli yargıda 3.019 hakim ve savcının görev yeri değişti. Kararname kapsamında Giresun ve ilçelerindeki adliyelerde görevli 20 hakim ve savcı başka illere atanırken, 17 hakim ve savcının da ilimizde görevlendirilmesi dikkat çekti.

Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliği´ne atanan Giresun 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Demir´in yerine Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Tunay atandı. 

MERKEZDEKİ 6 HAKİM GİTTİ, 8 HAKİM GELDİ

Giresun Merkez Adliyesi´nde görevli 6 hakim başka illere atanırken yerlerine 8 hakim geldi. Giresun Adliyesi´nde görevli 2. Ağır Ceza Mahkemesi Üye Hakimi Rabia Aslan´ın Yargıtay Tetkik Hakimliği, 2. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Özgür Dursun´un İstanbul Hakimliği, 3. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Yusuf Polat´ın Gaziosmanpaşa Hakimliği, Sulh Ceza Hakimi Burçin Güreşçi´nin Samsun Hakimliği, 1. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mahmut Kocaçık´ın Ordu Hakimliği, 2. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Ahmet Mert Hacıoğlu´nun Alanya Hakimliği´ne ataması yapıldı.

Giresun Cumhuriyet Savcısı Cemil Temel´in Konya Cumhuriyet Savcılığı,  Giresun Cumhuriyet Savcısı Neslihan Günlü´nün de Yargıtay Tetkik Hakimliği´ne atanması gerçekleşti.

Giresun Adliyesi´ne 11 atama yapıldı. Giresun Cumhuriyet Savcılığı görevlerine; Doğanhisar Cumhuriyet Savcısı Mustafa Erbaş ve Çayıralan Cumhuriyet Savcısı Hazal Demet Kılınç atandı. Giresun Adiyesi´ne atanan hakimler ise şunlar: Ömer Ufuk Dölekli (Yüksekova Hakimi), Elif Hızarcı Çağlan (Nallıhan Hakimi), Serhat Gür (Pütürge Hakimi),  Deniz Bilgin Dölekli (Erzin Hakimi), Haris Altun (Derinkuyu Hakimi), Tülay Aktürk (Sarıveliler Hakimi), Mahmut Koçak (Afşin Hakimi), Halime Kaya (İspir Hakimi).

BULANCAK ADLİYESİ…

Hınıs Cumhuriyet Başsavcılığı´na atanan Bulancak Cumhuriyet Başsavcısı Olçay Aksoy´un yerine ise Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı Murat Ulusoy getirildi.

ESPİYE´DEN 1 HAKİM GİTTİ

Espiye Adliyesi´nde görevli hakim Özge Polat Çokkaş Osmaniye Hakimliği´ne atandı. Adana Hakimi Ahmet Şaldırdak ise Espiye Hakimi oldu.

GÖRELE ADLİYESİ…

Eşi de hakim olan Görele Cumhuriyet Savcısı Halil Çokkaş Osmaniye Hakimliğine atandı.

ALUCRA ADLİYESİ…

Alucra Cumhuriyet Savcısı Lütfi Sarıkaya Elbistan Cumhuriyet Savcısı, Alucra Hakimi Asım Kapan da Elmalı Hakimi olarak atandı.

DERELİ´DEN 4 TAYİN ÇIKTI

Dereli Adliyesi´nde görevli Cumhuriyet Savcısı Murat Caner Kayış ve Arif Şentürk Batman Cumhuriyet Savcılığı´na atandı. Dereli Hakimi Ramazan Talha Erol Bala Hakimliği, Muhammet Poyraz da Tarsus Hakimliği´ne atandı.

ŞEBİNKARAHİSAR ADLİYESİ…

HSK kararnamesi ile Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevine Diyarbakır Hakimi Sibel Yılmaz atandı. Şebinkarahisar Hakimi Devrim Yetişkin´in Çorlu Hakimliği, Taylan Kantemir´in de Yargıtay Tetkik Hakimliği görevine ataması gerçekleşti.

Mihalıççık Cumhuriyet Savcısı Tuba Bozdağ Şebinkarahisar Cumhuriyet savcısı olurken, Karacasu Hakimi Mustafa Demir ve Silivri Hakimi Şenol Vurucu da Şebinkarahisar Hakimi oldu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: NEREYE ATANDI
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
´Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız.´

HZ.ALİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi