‘Kendi adayımızı çıkaracağız´
Sadet Partisi´nin yol haritası netleşiyor.
Tarih: 28.2.2018 14:58:55/ 965okunma / 0yorum

SP´li Doğan Giresun´da konuştu.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Saadet Partisi olarak 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı için tek başlarına aday çıkartacaklarını söyledi.

‘Erbakan Haftası´ etkinlikleri çerçevesinde Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Giresun´da partililer ile bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Doğan, Saadet Partisi´nin en az 500 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı çıkaracağını ifade etti.

Her kesimin oy vereceği bir aday çıkaracaklarının altını çizen Saadet Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan; “Saadet Partisi olarak inşallah hep beraber izleyeceğiz ki, CHP´lilerin de oy vereceği, MHP´lilerinde oy vereceği, AK Partililer´in de oy vereceği ve Türkiye´yi de normalleştirecek Cumhurbaşkanı adayını Saadet Partisi olarak aday gösterip İnşallah Cumhurbaşkanlığı´nı Saadet Partisinin kazanacağı bir seçim sürecini hep beraber yaşamış olacağız” diye konuştu.

 “SİYASİLERLE GÖRÜŞMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

 “İttifak illa resmi olarak seçime girmek değildir, her parti ayrı ayrı seçime girer ama Cumhurbaşkanı adayında sadece birisini destekler” diyen Doğan, “Yeni sistemde Cumhurbaşkanına verilecek oy farklıdır, partiye verilecek oy farklıdır. Bu anlamda biz bu süreci yönetirken Cumhurbaşkanımız ile görüştük, sayın Kılıçdaroğlu ile görüştük, sayın Meral hanım ile görüştük bütün siyasi parti temsilcileri ile görüştük önümüzde ki süreçte yine görüşeceğiz” dedi.

 “EN AZ 500 BİN İMZA İLE ADAY ÇIKARACAĞIZ”

Fikir alışverişinde olmak adına bütün partiler ile bir araya geleceklerini kaydeden SP Genel Başkan Yardımcısı Doğan; “Biz Saadet Partisi olarak aday gösterme hakkına sahip değiliz yeni sistemde, sadece bağımsız 100 bin imza ile aday gösterebiliyoruz. İnşallah Türkiye´de en güçlü teşkilatlara sahip bir partiyiz. Alt limit olarak söylüyorum en az 500 bin imza ile Saadet Partisi olarak biz bir aday göstereceğiz. Bu adayımız da Türkiye´de hangi zihniyette, hangi fikir ve ideolojiye sahip olursa olsun Türkiye´yi ancak bununla normalleştirebiliriz diyebileceği bir aday olacak. Öncesinde fikir alış verişinde olmak adına bütün partilerle bir araya gelme niyetimiz var inşallah” dedi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kendi adayımızı çıkaracağız
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
´Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.´

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi