İYİ UYKULAR... HARUN SAYGILI yazdı
İYİ UYKULAR...
Tarih: 21.10.2014 14:01:10/ 7400okunma / 0yorum

Bugün kü sorum çok net: ´Bir şehir neden kalkınamaz?´
Biliyorum ki sizin de bu soruya farklı yorumlarınız olabilir... Ben yine de ´Bir şehir neden kalkınamaz?´ sorusuna yanıt aramaya, fikir yürütmeye çalışacağım. Özetlemek gerekirse, bu sorunun cevabı da abartısız söylüyorum çok net.
Giresun´un Ak Parti iktidarı döneminde kalkınmış iller sıralamasında 50. sırada iken 52. olmasının vebali kimin?
Bu soruya sizin de bir cevabınız var mı?
Cevaplarınızı duyar gibi olsamda, ben sorumuza tekrar başa dönerek devam edeceğim. ´Bir şehir neden kalkınamaz?´ diye sormuştuk.
Bir şehri yönetenler koltuğuna yapışıp kalmışsa, sorunlara duyarsızsa, halkın içinde değilse, yazılanlardan habersiz olayı tercih ediyorsa ve koltuğunu korumak adına dümen suyuna girmişse o idarecilerinin başarılı olması beklenemez.
Bir şehrin milletvekilleri yetersiz ve beceriksizse, iktidar şımarıklığı ile çıldırmışsa, o şehrin kalkınması kolay olmaz.
Bir şehrin bürokratları yoksa, Sivil Toplum Örgütleri korku ile sindirilmişse ve tribünlere oynamayı tercih ediyorsa o şehrin kalkınması hayal olur.
Bir şehrin yaşayanları birlik ve beraberliğe kurşun sıkıyorsa, dedikodu ile birbilerini yıptatıyorsa, gerçekleri konuşamıyor ve menfaat çarkından besleniyorsa o şehrin kalkınması zordur.
Şıkları uzatmakta yarar yok. Fotoğraf çok net. Bu fotoğrafa uyan şehirler arasında Giresun´u görmek istemesek de gerçeklerden kaçamayız.
Fabrikaları kapanan, istihdam alanları daraltılan Giresun´un kalkınması lafla olsaydı hiçbir söze gerek yoktu. Biz Giresunlu´yuz; laf çok, icraat yok.
Hiçkimse kusura bakmasın lafla peynir gemisi yürümüyor. ´Kalkınıyoruz´ masallarıyla uyutulmaya devam ederken, komşu kentlere bir bakın da; Giresun`un hangi noktada olduğuna siz karar verin... Komşularımız aya giderken, bizler yaya kaldık; bunu görmekte yarar var.
Giresun kalkınamıyorsa bunun vebali şehri yönetme yetkisi olanlarla beraber, iktidarın beceriksiz yönetici ve milletvekillerindedir. O vekiller ki, liderlerinin rüzgarıyla seçilmiş isimler olanın ötesinde şehrin kalkınmasında hiçbir etkisi olmayan isimlerdir. Etkileri olsaydı Ak Parti iktidarı döneminde Giresun Kalkınmış İller sıralamasında 52. sıraya düşer miydi?
Bitti... Nokta.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 0
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HABERCİ GAZETESİ
17.07.2021
M-1

  

 

 

 

 

M-2
M-3
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
M-4
M-5

  /resimler/2021-1/13/1543587105199.jpg

DOLAR
8.8240
EURO
10.3526
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
´Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez…´

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi