‘İşverenin sesine kulak verin´
AKP, küçük esnafı bitiriyor mu?
Tarih: 20.6.2019 11:03:21/ 1398okunma / 0yorum

SP´li Bektaş´tan dikkat çeken uyarı…

Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, Giresun esnafını dolaştıklarını esnafının halinin içler acısı olduğunu söyledi.

Açıklanan kredi teşvik paketlerini eleştiren SP İl Başkanı Bektaş, AKP hükümetinin, kredi alamayacakların kriterlerine göre kredi paketini açıkladığını, ama şu anda hali içler acısı olan esnafın sorunları için bir çözüm üretmediklerini belirtti.

Seçimden sonra canlanma bekleyen esnaf için piyasanın tamamen bittiğine dikkat çeken Bektaş; “Sayın maliye bakanımız sürekli kredi paketleri açıklıyor. Esnafımız adına soruyorum, açıklanan bu kredi paketlerinin kime ne faydası var? Paketler piyasayı canlandırmıyor, o zaman nereye gidiyor bu krediler? Sayın milletvekillerimize soruyorum, Giresun´dan Kredi Garanti Fonundan (KGF) kaç kişi yararlanabildi? Bunların cevabını Giresun kamuoyu çok merak ediyor” dedi.

Piyasayı canlandırma adına esnaf ile ilgili işlemlerin kolaylaştırılması gerekirken daha da zorlaştığını söyleyen başkan Bektaş; “Esnaf adına kullandırılan kredilerin faiz oranları daha önce 0,50 iken şu anda, 0,80´e çıkardılar. Esnaf dükkân açınca hemen kredi alabiliyordu, şimdi ise 1 yıl sonra alma şartı getirdiler. AKP hükümeti işleri esnaf adına kolaylaştıracağına, küçük esnafı bitirme çalışması yapıyor. Esnaf adına hareket edilecekse veya bir şeyler yapılacaksa, niçin ilgili kurum ve kuruluşlardan görüş ve bilgi talep edilmiyor? Her şeyi sadece biz biliriz tavrından memleketin selameti için vazgeçilmesi gerekiyor. İstişare olmadan bu işlerin düzelemeyeceğini de artık öğrenmiş olmamız gerekiyor” diye konuştu.
Kaynak:

M-1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.6896
EURO
6.3047
´Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim´siz olur?´

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi