İşlem başlatılacak mı?
Camiye siyasi pankart asılmasına tepki sürüyor...
Tarih: 24.3.2018 07:03:05/ 3134okunma / 0yorum

Camiye siyasi pankart asmak serbest mi?

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Giresun´da bir camiye Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın resminin asılmasına tepki gösterdi ve ‘İslam dininin kutsal mekanı camimize bu saygısızlığı yapanlar hakkında işlem yapılsın´ dedi. 

21 Mart Dünya Ormancılık günü için Bulancak´taki Sarayburnu Camii´ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın fotoğrafının yer aldığı ‘Milletimizle birlikte daha yeşil Türkiye´ pankartı ve ‘Müslümanın diktiği her fidan onun sadakasıdır´ afişi asılmıştı.

SÖZCÜ Gazetesi´nin gündeme getirdiği haberi TBMM Genel Kurulu´na taşıyan Bektaşoğlu, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan´ın pankartının camiye asılmasını ‘saygısızlık´ olarak nitelendirdi.

Dünya Ormancılık Günü kapsamında cami avlusunda tören yapıldığını hatırlatan Bektaşoğlu, posterin caminin kubbesinden duvarına doğru sarkıtıldığını ifade ederek; “Bu töreni camiye siyasetin girdiğinin kanıtı olarak değerlendiriyor, camide namaz kılan hemşehrilerimin, dini bütün Müslüman kardeşlerim gibi bunu yadırgadığımı ifade etmek istiyorum.  O pankartı asarak yüce İslam dininin kutsal mekânı camimize saygısızlık yapanlar hakkında işlem yapılmasını da talep ediyorum” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İşlem başlatılacak
REKLAM

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
REKLAM
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
´Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…´

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi