‘İKİMİZ DE SUÇLUYUZ´
Suçsa sen neden çağrı yaptın?
Tarih: 28.12.2017 19:01:04/ 7139okunma / 0yorum

Söz sırası başkan Kılıçaslan´da…

Kılıçaslan, Aksu´ya tavsiyelerde bulunarak, sert açıklamalarda bulundu.

Duroğlu Belde Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu´ya; ‘Yaptığımız çağrıda suç varsa ikimiz de suçluyuz´ dedi.

Belediyeler arasındaki ‘ikametgahınızı taşıyın…´ çağrısında hedef tahtasına konan Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan sert bir açıklama yaparak; ‘Seçildikten sonra siyaset biter, icra makamı başlar. Ta ki bir dahaki seçime kadar… Toplumda siyaseti benim bildiğim siyasi partiler yapar. Etik olarak bir belediye başkanının siyaset yapması yanlıştır´ ifadelerini kullandı.

Başkan Kılıçaslan, Aksu´nun açıklamalarının ardından yaptığı basın açıklamasında iddialara sert cevaplar verdi. İşte o açıklama:

‘BEN ÇAĞRI YAPTIMSA SEN DE YAPTIN…´

“Geçtiğimiz günlerde Giresun Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu´nun açıklamalarında Duroğlu Belediye Başkanı olarak şahsımı hedef alması üzerine bu basın açıklamasını yapmak zorunda kaldım.

Öncelikle siyaset Belediye Başkanlığına seçilene kadardır. Seçildikten sonra siyaset biter, icra makamı başlar. Ta ki bir dahaki seçime kadar… Toplumda siyaseti benim bildiğim siyasi partiler yapar. Etik olarak bir Belediye Başkanının siyaset yapması yanlıştır. 

Giresun Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu, ilk olarak geçtiğimiz 2016 yılı sonunda yine açıktan şahsımı hedef göstererek, ‘Duroğlu Belediyesi Duroğlu´na nüfus taşıyor, bu ahlaki değil, bunu dürüst bir davranış olarak görmüyorum´ diye basına basın açıklaması olmuştur. Bu basın açıklamasına bir Belediye Başkanının diğer Belediye Başkanıyla karşı karşıya gelmemesi için, her iki Belediye Başkanının karşı karşıya gelmesinin halkımızın huzurunda hoş bir görünüm olmayacağı düşüncesiyle cevap vermedim. 

Ama şimdi cevap veriyorum. Evet, 2016 yılı nüfus çalışması yaptım. % 85´i İstanbullu hemşehrilerimize çağrıda bulundum. %15´ide Duroğlulu olup 8-9 ay, bahar, yaz ve sonbaharda Duroğlu´nda oturan, sadece kış aylarında 2-3 aylığına Giresun merkeze gelen vatandaşlarımıza çağrıda bulundum. Aynı çağrıyı Sayın Kerim Aksu´da billboardlardan her yıl yapıyor. Eğer bu çağrı suçsa, o zaman bu suçu beraber işliyoruz. Geçtiğimiz yıl personellerimle ekip ruhu oluşturup, Beldemde olan ve nüfusa ikameti Belde dışından olan vatandaşlarımın nüfuslarını taşıma çağrısı yaptım. Katkı sağlayan herkese öncelikle teşekkür ediyorum. 

Sayın Aksu´ya da şimdi soruyorum. 2016 yılı Giresun Merkez İlçe nüfusu 107 bin idi. Ben çağrımla Duroğlu´na 9 bin insan getirdim. Eğer senin nüfusundan alsaydım, senin 2016 yılı nüfusun 98 bin olması lazımdı. Nüfus açıklandı Giresun Merkez nüfusu 108 bin oldu, 1000 nüfus arttı. Bu nasıl bir bakış açısı, bu nasıl bir anlayış?

Gelelim bugüne… Sayın Belediye Başkanı Kerim Aksu, 2017 yılında tekrar aynı talihsiz açıklamayı yapıyor. Tekrar açıktan şahsımı ve Beldemi adres göstererek, ithamlarda bulunuyor. Ben inkar etmiyorum, Murat Kılıçaslan olarak, Duroğlu Belediyesi olarak, buradan vatandaşlarıma yine sesleniyorum, ‘Nüfusunuzu Duroğlu´na taşıyın, hizmet alın.”

‘BAŞKAN AKSU´YA TAVSİYEM VAR…´

Başkan Kılıçaslan, yaptığı açıklamada; ‘Sayın Aksu´ya da bir tavsiyede bulunuyorum. Halen Giresun Merkezde ikamet eden 17 bin üniversiteli, Türkiye´nin her ilinden gençlerimiz var. Bu gençlerimizin ikamet adresleri geldiği illerinde ve ailelerinin yanında gözüküyor. Bu şehrin Belediye Başkanı olarak senin görevin bu şehirde olumsuz ve yanlış algıyı bir zahmet kenara bırakıp, iyi bir ekip kurup, bu gençlerimizin ikametini lütfen Giresun Merkeze aldırın. Böylelikle bu şehre daha faydalı hizmet etmiş olursunuz. Arzu ederseniz bu konuda size yardımcı da olurum. Ekip ruhunu oluşturmada yardımcı olurum. Ekibinizi seve seve kurar, size teslim ederim. Bu sayede benim de ilime bir hizmetim daha olmuş olur. Sayın Aksu´ya son sözüm ise, benim Belediyem Dereli´ye, Keşap´a, Görele´ye, Şebinkarahisar´a bağlı değil. Benim Beldem Merkez İlçeye bağlı. Benim vatandaşlarımın da resmi kurumları Nüfus İl Müdürlüğü olduğu için Giresun Merkezde. Sayın Aksu eğer kendi insanının, kendi bölgesine nüfusunu taşıması yasaksa, o zaman Belediye Başkanı olarak bu insanlara siz niye, ‘nüfusunuzu taşıyın´ diye çağrıda bulunuyorsunuz?´ dedi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İKİMİZ SUÇLUYUZ
M-1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.6896
EURO
6.3047
´Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.´

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi