Hodri meydan Şenlikoğlu!
Yıkım kararını neden erteliyorsunuz? Açıkla Şenlikoğlu.
Tarih: 25.6.2019 15:16:52/ 3788okunma / 0yorum

Şenlikoğlu´ndan açıklama bekleniyor…

Saat Kulesi´ni ‘Anıtlar Kurulu´nun kararı´ diye kaldıran başkan Şenlikoğlu, Alpaslan Caddesi´ndeki kaldırım işgallerine yol açan ve platformların yıkılması için verilen ‘ENCÜMEN KARARI´nı neden uygulamıyor? Açıkla Şenlikoğlu…

SAAT KULESİ NEDEN KALDIRILDI?

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet Meydanı´nda Kerim Aksu´nun başkanlığı döneminde yapılan Saat Kulesi´nin ‘Anıtlar Kurulu´nun kararına uyarak kaldırıldığını açıklayarak, söz konusu belgeyi kamuoyunun bilgisine sundu.

Giresun Belediyesi Basın Bürosu´ndan ‘SAAT KULESİ NEDEN KALDIRILDI?´ sorusunun yanıtını cevaben, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yapılan açıklamada; "1922 yılında Milis Yarbay Topal Osman Ağa tarafından yıkılan Rumlara ait eski çan kulesinden esinlenerek Cumhuriyet Meydanı´nda saat kulesi adı altında 3 yıl önce inşa edilen kulenin kaldırılmasıyla alakalı Trabzon Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü´nün 25.08.2016 gün ve 3024 sayılı kararı bulunmaktadır. Belediyemiz Anıtlar Kurulu´nun bu kararına uyarak saat kulesini bulunduğu yerden kaldırmıştır. İlgili karar yazısı ektedir" ifadelerine yer verildi.

HODRİ MEYDAN ŞENLİKOĞLU…

Saat Kulesi´nin kaldırılması sonrasında kamuoyunda başkan Şenlikoğlu´ndan Alpaslan Caddesi´nde kaldırım işgallerine yol açan ve Giresun Belediye Encümeni yıkım kararı ertelenen 3 Ocak 2019 tarihli kararının acilen uygulanması isteniyor.

ENCÜMEN KARARINDA NE YAZIYOR, NEDEN UYGULANMIYOR?

5879 evrak nolu, 3 Ocak 2019 karar tarihli Giresun Belediyesi Encümen Kararına göre, CİMER´e yapılan; ‘Alpaslan Caddesi ve Belediye Meydanı´ndaki cadde boyunca bulunan dükkanların kaldırım işgallerine yol açtığı, yayaların geçişinin kısıtlandığı´ yolundaki şikayet konusu karara bağlanarak özetle şu ifadelere yer veriliyor:   “….Atatürk Meydanı´nda yer alan işyerlerinin önüne konulan ve yayaların geçişini engelleyici nitelikte olan masa ve sandalyelerin kaldırılmasına, işyerleri önüne yapılan sabit platformların kaldırılmasına, işgal için daha önce verilen izinlerin iptaline, işyerleri önüne yapılan sabit platformların kaldırılması için işyerleri sahiplerine 15 gün süre verilmesine, bu sürede kaldırmadıkları takdirde masrafları işyeri sahiplerinden alınmak üzere imalatların belediyemizce kaldırılmasına Belediye Encümeni´nin 3 Ocak 2019 tarihli toplantısında oy birliği ile karar verildi.”

Kamuoyu adına Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu´na cevaplaması için soruyoruz:

* Giresun Belediye Encümeni´nin 3 Ocak 2019 tarihli kararını göreve geldikten sonra neden uygulamadınız? Kararı birileri size uygulatmıyor mu, alınan kararı neden uygulamıyorsunuz, neden geri adım attınız?

* Giresun Belediye Encümeni´nin 3 Ocak 2019 tarihli kararındaki işletme sahiplerinden tehdit ya da destek mi aldınız da yıkım kararını uygulamıyor ve vatandaşların mağdur edilmesine seyirci kalıyorsunuz?

*Seçim öncesindeki ‘projeci başkan´ söyleminizi dikkate aldığımızda; bu konuda alınmış kararları uygulamayarak ve kaldırım işgallerine seyirci kalarak görevinizi kötüye kullandığınız gerçeği ortada iken vicdanınız rahat mı?

Evet sayın Şenlikoğlu, ortada alınmış ve uygulamaktan kaçtığınız bir karar varken yapacağınız açıklamayı kamuoyu olarak merakla bekliyoruz…

/resimler/2019-6/25/1601178509348.jpg

Saat Kulesi, Trabzon Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü´nün 25.08.2016 gün ve 3024 sayılı kararı uyarınca yıkıldı. Karar yazısı üstte.

/resimler/2019-6/25/1602387729566.jpg

İŞTE ENCÜMEN KARARI, YIKIN....

Giresun Belediye Encümeni´nin 3 Ocak 2019 tarihli kararı uygulanmadığı için, Alpaslan Caddesi´ndeki kaldırım işgalleri sürüyor. Hukukçu başkan Şenlikoğlu, Encümen Kararını uygulamayarak birilerini mi koruyor Kamuoyu bu sorunun cevabını arıyor.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
M-1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
deneme deneme

deneme 4
M-4
M-5

  

DOLAR
7.9379
EURO
9.3941
´Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız.´

HZ.ALİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi