‘HİZMETE TALİBİM´
Ak Parti´de Cihan Harman, 3. kez liste şansını zorluyor.
Tarih: 17.5.2018 19:34:04/ 2856okunma / 0yorum

Cihan Harman pes etmiyor…

7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde Ak Parti´den Giresun Milletvekili aday adayı olan ve siyaset arenasında adından övgü ile söz ettirmeyi başaran Cihan HARMAN, 24 Haziran seçimleri öncesinde yeniden milletvekili aday adayı oldu. Ak Parti teşkilatlarını gezen ve STÖ ziyaretleriyle dikkat çeken Harman, mücadelesinden ödün vermeden emin adımlarla yürümeye devam ediyor.

İnşaat sektöründe çalışan emekçi bir babanın 3 çocuğundan biri olan Bulancak´lı İsmail ustanın kızı Cihan HARMAN, 3. kez Ak Parti´den Giresun Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Siyaset sahnesindeki yeni yüzlerden biri olan Cihan Harman, Ak Parti´de milletvekili aday adayı olan 3 bayan aday adayları arasında yer almanın mutluluğunu yaşıyor. 7 Haziran 2015 seçimlerinde Ak Parti´nin en genç aday adayı unvanını alan Harman, bu kez en genç aday adayı sıralamasında 3. sırada yer tuttu.

´BU DAVAYA GÖNÜL VERDİM´

İnatçı kimliği ile dikkat çeken Harman; “Gençlerin ve bayanların temsilcisi olmaya, ülkeme ve doğduğum topraklara hizmet etmeye talibim. Ak Parti´de olmak, bu davaya gönül vermek kelimelerle anlatılmaz; yaşamak lazım.… Aktif siyasette yeni bir isim olabilirim. Gençliğim dezavantaj alarak değerlendirilebilir.… Ancak, bunlar benim dezavantajım değil, ak sayfalarımdır. Ruhumda liderlik var, hedeflerim var, mücadeleden yılmam. Meclis´te olmayı isteyen ve bu uğurda mücadeleye karar vermiş biriyim. Bu davaya baş koydum, hedefe varıncaya kadar elimi taşın altından çekmeyeceğim. Hedefim, listede yer almak ve Giresun’un ilk bayan milletvekili olmak. 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 seçimlerinin ardından bu kez de 24 Haziran 2018 seçimlerinden Ak Parti´den milletvekili aday adayı olmak beni heyecanlandırmaya devam ediyor” dedi.

´RUHUMDA LİDERLİK VAR´

“Ruhumda liderlik var”’ sözleriyle dikkat çeken Harman, Ak Parti´den milletvekili aday adayı olmasıyla ilgili olarak Giresun HABERCİ´ye çok özel açıklamalarda bulundu.

1986 Bulancak doğumlu olan, akademisyen olma yolunda eğitim hayatını sürdüren ve Ak Parti´den 3. kez milletvekili aday adayı olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Cihan Harman; “İlk oyumu kullandığım Ak Parti´den milletvekili aday adayı olma onurunu yaşamaktan son derece mutluluk duymaktayım. Açıkça söylüyorum ki, benim bu duruşum, bir macera değil, Yeni Türkiye´nin inşasında ülkeme ve doğduğum topraklara hizmet etme talebidir. Benim bu tavrım; elimi taşın altına koyma, sorumluluk alma yarışıdır. Mücadeleden korkmuyorum, bu yarışta iddialıyım” diye konuştu.

´MUHTAR´ LAKABLI ADAY ADAYI

Üniversite yıllarında hocaları tarafından ‘´MUHTAR´’ lakabıyla anılan bir isim olduğunu anlatan Harman; “”Ruhumda liderlik var. İnsanlarla iletişim kurmayı, dertlere ortak olmayı, araştırmayı, çözüm üretmeyi ve paylaşmayı seviyorum. Siyaseti de bir hizmet aracı olarak görüyorum. Oy vererek desteklediğim Ak Parti´de bu davaya gönül vermek, omuz vermek beni son derece mutlu ediyor. Aday adaylığımı açıkladığım andan itibaren çevremden çok olumlu tepkiler aldım. Aldığım bu olumlu tepkilerle aday adaylığımı adaylığa dönüştürebilmek adına mücadele etme cesaretim de arttı. Kesinlikle kartvizitinde aday adayı yazılan bir isim olmak adına bu yarışa katılmadım. Bu yarışta olmak onurudur. Bu onuru yaşamak, yaşatmak ve siyasi arenada uzun yıllar yer almak istiyorum” ifadelerini kullandı.

´HERKESİN DESTEĞİNİ İSTİYORUM´

Türkiye nüfusunun yarısından fazlasını kadınların oluşturduğunu anlatan ve Ak Parti´nin Meclis´teki kadın vekil sayısını arttırmak istediği yönündeki açıklamalardan cesaret aldığını dile getiren HARMAN açıklamasını şöyle noktaladı: “Klişe sözdür, her başarılı erkeğin arkasında güçlü bir bayan varsa, neden bu davanın arkasında kadınlarımız arka planda kalsın ki? Siyaset sadece erkeklerin mücadele ettiği bir alan değil.… Ak Parti´nin gücüne güç katma yolunda başlattığımız bu kutlu yürüyüşte, başta gençlerimiz ve kadınlarımız olmak üzere herkesin desteğini istiyorum. Ak Parti sevdasının mimarı sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız sayın Binali Yıldırım´ın siyasetteki en önemli güçlerinden birinin eşleri olduğunu görmek benim aday adaylığımda da etkili olmuştur. Siyasette gençlerin önünü açan, ülkede reformlara imza atan Ak Parti´de yer almaktan dolayı mutluyum, gururluyum. Bir seçimlik değil, bir ömürlük bu dava inanarak adım attım. Yeni Türkiye´nin inşasına katkı vermek adına sergilediğim bu duruştan dolayı çevremden de olumlu tepkiler aldım. ‘Yolun yolumuz, arkandayız´’ sözleriyle son derece mutlu olduğumu da belirtmek istiyorum. 21 Haziran´da milletvekili aday listeleri açıklanacak. O liste de olsam da olmasam da yine de Ak Parti´nin neferi olarak çalışacağım.”

/resimler/2018-5/17/1957580863532.jpg

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HİZMETE TALİBİM
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.4401
EURO
6.2291
´Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.´

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi