HERKES ONU KONUŞUYOR
Ak Parti´de Doğu Bölgesi´nin adayı Tayip Kardeş mi?
Tarih: 3.5.2018 15:11:40/ 7041okunma / 0yorum

Ak Parti´de heyecanlı bekleyiş sürüyor…

Ak Parti´de milletvekili aday adaylığı başvuruları sona erdi. Aday adayları başvurularının ardından teşkilatlarda nabız yoklamaya devam ediyor. Ak Parti´de Cumartesi günü de teşkilat içi temayül yoklaması yapılacak.

"Ak Parti´nin Giresun listesinde kimler yer alacak?" sorusunun yanıtı merakla beklenirken, aday adayları da teşkilatlar üzerinde etki kurmaya ve sosyal medya üzerinden kamuoyuna seslerini duyurma telaşına girdi.

Aday adaylığı sürecinin ardından Ak Parti´de listenin nasıl şekilleneceğine yönelik senaryolar dikkat çekmeye devam ediyor. Ak Parti listesinde sıralama ve Doğu Bölgesi temciliği konusundaki beklentiler farklı yorumları da beraberinde getirmeye devam ediyor.

DOĞU BÖLGESİ ‘İTHAL ADAY´ İSTEMİYOR

Doğu bölgesinde ‘BARON´ kimlikli isimler yerine halkın içinden gelen adaylara yer verilmesi beklentisi kamuoyunda ve siyasi arenada yüksek sesle dillendiriliyor.

DOĞU´NUN CESUR YÜREK İSMİ ADAY ADAYI OLDU

Ak Parti Tirebolu İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adaylığını açıklayan Tayip Kardeş, Doğu Bölgesi´nde ‘cesur yürek´ olarak adlandırılıyor. Kardeş´in 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinin ardından yeniden milletvekili aday adayı olması kulisleri hareketlendirdi. Doğu Bölgesi´nin tanınan işadamları arasında yer alan Tayip Kardeş´in Ak Parti camiasında karşılığı olması dikkat çekici olarak yorumlanıyor.

Ak Parti´de milletvekili aday sıralaması 21 Mayıs´ta netleşecek olsa da kamuoyunda bazı isimler üzerinde fikir birliğine varıldığı yüksek sesle dillendiriliyor. Kamuoyunda ismi en çok konuşulan aday adayları arasında yer alan Tirebolulu işadamı Tayip Kardeş, Doğu Bölgesi´nin favori ismi olarak gösteriliyor.

Ak Parti´nin 24 Haziran seçimlerinde yanlış liste şoku yaşamak istemediği ve halkta karşılığı olan isimleri sahaya sürmesi bekleniyor.

Ak Parti´nin açıklayacağı listeye 2. ya da 3. sıraya Doğu Bölgesi´nden bir isimi koyması kuvvetle muhtemel görünüyor. Bu isimler arasında halkın içinden gelen, halkta karşılığı olan aday adayları arasında Tirebolulu işadamı Tayip Kardeş´in ismi gündemdeki yerini koruyor.

Kamuoyunda, Ak Parti´nin Giresun listesinde kimlerin yer alacağı sorusuna yanıt aranırken, Doğu Bölgesi aday adaylarından Tayip Kardeş´in listenin 3. sırasında yer alacağı iddiası yüksek sesle dillendiriliyor.

DOĞU BÖLGESİ KARDEŞ´İ İSTİYOR…

2015 seçimlerinin ardından yeniden Ak Parti´den Milletvekili aday adayı olan genç ve başarılı işadamı Tayip Kardeş, Doğu Bölgesi´nde herkesim tarafından tanınan isimler arasında gösteriliyor.

Yaptığı çalışmalarla taraflı tarafsız herkesin dikkatini çeken Kardeş´e sosyal medyadan da çığ gibi destek yağıyor. Özellikle Espiye, Tirebolu, Güce, Doğankent, Görele, Eynesil gibi ilçelerden vatandaşların yoğun ilgisi gören genç milletvekili aday adayının 21 Mayıs´ta açıklanacak olan listede yer bulması bekleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HERKES KONUŞUYOR
M-1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.6896
EURO
6.3047
´Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü…´

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi