‘HEDEF TAHTASI DEĞİLİZ´
‘Aydın´ın demeci yersiz ve gereksizdi´
Tarih: 24.9.2020 10:35:29/ 1304okunma / 0yorum

Karan, Milletvekili Aydın´a ne cevap verdi?

Giresun Ziraat Odası Başkanı ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, piyasanın üzerinde peşin para ile ürün alan, 3 vardiya Giresunlular´a istihdam desteği sunan ve Giresun ekonomisine önemli derecede katmağa değer sağlayan bir kurumun bazı siyasetçiler tarafından sırf popülist siyaset yapma adına hedef tahtası haline getirilmesine bir anlam ve mana veremediklerini ifade etti.

Karan, Ak Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın´ın bir yerel gazeteye FİSKOBİRLİK ile ilgili verdiği demecin yersiz ve gereksiz olduğunu kaydetti. Milletvekili Aydın´ın açıklamasında FİSKOBİRLİK yönetim kurulunu ve birliğin işleyiş sistemini eleştirdiğini belirten Karan; FİSKOBİRLİK ve diğer birliklerin işleyiş sistemin Ak Parti hükümeti döneminde dönemin Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi zamanında dizayn  edilerek uygulamaya konulduğunu hatırlattı.

Karan, iktidar kontrollünde idare edilen ve yönetilen kurum ve kuruluşların hangisinde sistemin doğru işlediğini soran Karan, sayın milletvekilim İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Giresun´a gelene kadar ve durumu fark edene kadar sizin İl Özel İdaresi´ndeki sorunlardan haberiniz yok muydu? Neden müdahale etmediniz? Neden insanları mağdur ettiniz? iddia edilen olaylara neden müsaade ettiniz? İl Özel İdare´nin her kuruşu bu milletin parası değil mi? diye sordu.

Bir üretici kuruluşu olan ve fındık sektöründe önemli bir faktör olan FİSKOBİRLİK´in artık yönetim kurulları üzerinde eleştirilerek kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmaya artık son verilmesini isteyen Karan; “FİSKOBİRLİK yönetim kurulu görevinin başında kurumun ayakta kalabilmesi ve sektörde daha güçlü olabilmesi için çalışıyor. İktidar sizsiniz, yetki elinizde eğer FİSKOBİRLİK´te yönetimden kaynaklı bir sorun veya eksiklik varsa görevlendirirsiniz müfettişlerinizi gerekli incelemeleri yapar, gerekeni yaparlar. Bizim şeriatın kestiği parmak acımaz. Popülist siyaset yerine buyurun gönderin müfettişleri didik incelesin” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
M-1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
M-4
M-5

  

DOLAR
7.8778
EURO
9.2530
´Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız.´

HZ.ALİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi