HAYIRLI OLSUN
Canikli, Milli Savunma Bakanlığı´na getirildi.
Tarih: 19.7.2017 14:33:31/ 1379okunma / 0yorum

Kabinedeki 5 bakan değişti…

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Milli Savunma Bakanı oldu.

Ankara´da beklenen kabine revizyonu bugün yapılırken; 5 bakan isim kabine dışı kalırken 6 bakan görev değişikliği yaparak yerlerini korudu. 65. hükümetin yeni kabinesinde Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Veysi Kaynak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Kültür ve Turizm Bakanı, Nabi Avcı yer almadı. Kabineye yeni giren isimler, Abdülhamit Gül, Jülide Sarıeroğlu, Osman Aşkın Bak, Ahmet Eşref Fakıbaba, Ahmet Demircan oldu.

65. Hükümetin yeni kabinesinde Başbakan Yardımcıları, Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Recep Akdağ, Hakan Çavuşoğlu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü. Görüşme sonrası Başbakan Yıldırım yeni kabineyi açıkladı.6 bakanın görevi değişti, 6 yeni isim kabineye girdi.

Başbakan Yıldırım yeni kabineyi açıkladı; Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AB Bakanı Ömer Çelik, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan.

/resimler/2017-7/19/2016242179266.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HAYIRLI OLSUN
REKLAM

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
REKLAM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
´İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır, yarısı şükürdür.´

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi