HANGİ VEKİLLER YOK?
Erken seçim için geri sayım başladı.
Tarih: 20.4.2018 10:02:08/ 2996okunma / 0yorum

Giresun´da kimler milletvekili adayı olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın erken seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak açıklamasının ardından gözler Giresun´da partilerin milletvekili aday listelerine çevrildi. Kulislerde, Giresun´da kimler aday adayı olacak, kimler listeye girecek? sorusuna yanıt aranırken, mevcut vekillerin durumu da sorgulanıyor…

Erken seçim kararının açıklanmasıyla birlikte Giresun´da Ak Parti, CHP ve MHP´de kimlerin milletvekili aday listesine gireceği merakla beklenirken, kimler aday adayı olacak? sorusuna da yanıt aranıyor.

Kulislerdeki bilgilere göre, Ak Parti´deki milletvekili aday adayı sayısının bu seçim döneminde Giresun´un plakası olan 28 rakamının altında kalacağı şeklinde dillendirilmesi dikkatlerden kaçmıyor.

YSK´nın seçim takvimini muhtemelen 30 Nisan olarak netleştireceğinin öngörülmesiyle birlikte aday adayları da sahaya çıkmaya hazırlanıyor…

AK PARTİ LİSTESİNDE KİMLER OLACAK?

Erken seçim kararının ardından Ak Parti´de bakan olacak isimlerin milletvekili listesinde yer alamayacak olması Giresun´da büyük beklentilere yol açıyor. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli´nin ‘Bakan olacak isimler´ arasında gösterilmesiyle birlikte Ak Parti´nin ilk sırasında kim olacak? sorusunu akıllara getiriyor. Canikli, Bakan olacak isimler arasında yer almazsa ki, İngiltere´ye yerleşeceği iddiası da yüksek bir ihtimal olarak gösteriliyor.

GİRESUN´UN ABİSİ KİM OLACAK?

Ak Parti´nin kurucuları arasında yer alan ve önemli görevlerde bulunan bakan Canikli´nin Giresun siyasetindeki ‘ABİ´ pozisyonu konumunu kimin üstleneceği merak uyandırmaya devam ediyor. Giresun´a dışarıdan bir isimin ‘ABİ´ olarak atanması da yüksek bir ihtimal olarak gösteriliyor.

Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi çok sayıda ismin Giresun´dan milletvekili aday adayı olması bekleniyor. Bazıları listeye girmek, bazıları da bürokrasi de ilerlemek adına 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti´den aday adayı olmaya hazırlanıyor.

AK PARTİ LİSTELERİ HAZIR MI?

Kulislerde, Ak Parti listelerinin hazır olduğu, güvenlik soruşturmalarının yapıldığı yolundaki iddianın yol kesme ve algı yaratma operasyonu olduğu öne sürülüyor.

SABRİ ÖZTÜRK BANKO MU?

Ak Parti listesinde yeri garanti olan tek ismin Milletvekili Sabri Öztürk olduğu dillendirilse de, teşkilatın çalışmak istediği isimler tercihi dikkate alınırsa, onun da yeri garanti değil…

CEMAL ÖZTÜRK YOLCU MU?

Yeni dönemdeki Ak Parti listesinde Cemal Öztürk´ün de yer almayacağı tahmin ediliyor. Öztürk´ün Giresun´da başarısız bir tablo sergilediği, halktan uzak bir siyaset yaptığı gerçeği dikkate alınırsa listelerde yer bulması beklenmiyor. Özetle adı İzmirli´ye çıkan Cemal Öztürk´ün performansı nedeniyle listeye girme şansının olmadığı, parti tabanında da yüksek sesle dillendiriliyor.

Ak Parti eski milletvekili Adem Tatlı´nın yeni dönemde olmayacağı, Bulancak eski Belediye Başkanı Av. Kadir Aydın´ın yeni dönemde şehrin BATI BÖLGESİ´nin en güçlü ismi olarak gösterilmesi dikkat çekiyor.

Ak Parti listelerinde FETÖ ile mücadele etmeyen isimlere şans verilmeyeceği de gelen bilgiler arasında. Bu kapsamda, FETÖ ile iltisaklı isimlerin üstünün çizildiği ifade ediliyor.

HERKES RAKİBİNİ BEKLİYOR

Milletvekili aday adaylığı için müracaat edecek olan devlet memurlarının 1 Mayıs´a kadar istifa etmesi gerekirken, kesin listenin ise YSK´ya 15 Mayıs tarihinde verileceği belirtildi. Ak Parti Milletvekili listesine girebilmek için Giresun ve Giresun dışında görev yapan çok sayıda bürokratın istifa hazırlığı içinde olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Kim bunlar? sorusuna gelince herkes rakibinin atacağı adımı takip ediyor…

CHP´DE DEĞİŞİM BEKLENİYOR

Geçtiğimiz seçimlerde ön seçimle milletvekili adaylarını belirleyen CHP´de seçim takviminin dar olması sebebiyle Genel Merkez yoklamasına gidilecek. Giresun´da bir milletvekili bulunan CHP´de performansı düşük olan ve kurultay sürecinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu´na karşı bayrak açan Bülent Yener Bektaşoğlu´nun listede yer alamayacağı ifade ediliyor.

CHP´NİN ADAYI TIĞLI MI?

Genel Merkez onaylarsa ki CHP´nin Giresun´daki en güçlü adayı İl Başkanlığı´ndaki başarılı performansı nedeniyle Necati Tığlı´nın olduğu iddia ediliyor.

MHP´NİN ADAYI ÖZ MÜ OLACAK?

Ak Parti´nin ‘Cumhur ittifakı´ yaparak seçime giden MHP´de aday adayı sayısının tek haneli rakamlarda gerçekleşmesi beklenirken, en güçlü adayın İl Başkanı Av. Müjdat Öz olduğu konuşuluyor. MHP´de sıralamada kimler olur sorusunun yanıtı da aday adaylarının ortaya çıkmasının ardından netleşebilir.

İYİ PARTİ YSK´YI BEKLİYOR

Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti´nin seçimlere girmesi halinde Giresun´da eski MHP´li isimler öne çıkıyor. İYİ Parti´nin kurucular kurulu listesinde yer alan Dr. Orhan Erzurum´un adı öne çıkmasına karşılık,  sürpriz isimlerinde aday adaylığına hazırlandığı öğrenildi. İyi Parti´de İl Başkanı Av. Ünzile Yüksel de milletvekili adayı olabilir iddiasına karşılık, bunu destekleyen resmi bir açıklama şimdilik yok.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HANGİ VEKİLLER
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.4401
EURO
6.2291
´Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…´

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi