‘HALKIN VEKİLİ OLACAĞIZ´
Erzurum meydan okudu...
Tarih: 18.6.2018 20:44:29/ 3913okunma / 0yorum

Erzunrum´dan sert tepki...

27. Dönem Milletvekili adayı Dr. Orhan Erzurum, düzenlediği basın toplantısında Ak Parti´nin Giresun için vaatlerinin sözden öteye geçmediğini savundu.

İYİ Parti Giresun Milletvekili Adayı Dr. Orhan Erzurum, “Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener en yüksek oy alacak, partimiz Giresun´dan mutlaka milletvekilleri çıkaracaktır” dedi.

Partisinin il başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyen Dr. Orhan Erzurum, “24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel seçimlerinin son haftasına girmiş bulunuyoruz. Seçim döneminin başladığı günden bu yana, Piraziz´den Eynesil´e, Giresun Merkezden Çamoluk ilçesine kadar vatandaşlarımızla bir araya geldik ve kendilerinden destek istedik. Cumhurbaşkanı adayımız Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener´e, şahsıma ve Milletvekili adayı arkadaşlarıma gösterilen ilgiden ve halkımızın gösterdiği teveccühten anladık ki Giresun halkımız artık değişim istiyor. Pazar günü yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener en yüksek oy alacak, partimiz Giresun´dan mutlaka milletvekilleri çıkaracaktır” şeklinde konuştu.

“HALKIMIZIN EVLERİ YIKILIRKEN NEDEN SESSİZ KALDINIZ?”

“Seçim gezilerimizde sıkça karşılaştığımız soruların başında, ‘yayla evleri´ sorunu gelmektedir. Halkımız bu konuda çok tedirgin, iktidar partisi mensuplarının söylemlerine inanmamaktadır. Özellikle son günlerde Ak Parti Milletvekillerinin ‘İmar barışı´ ile yayla evlerinin yıkılmayacağını ifade etmektedirler” diyen Dr. Orhan Erzurum şunlara yer verdi: “Şimdi ben buradan kendilerine soruyorum. 2015 yılında yapılan Genel Seçimlerde ilk olarak bizler bu konuyu gündeme getirmiş, yayla evlerinin iktidar tarafından yıkılacağını ifade etmiştik. Kendileri çıkıp bizlerin söylemlerini yalanlamış, bu evlerin yıkılmasının söz konusu olmadığını ifade edip halka söz vermişlerdi. Ancak geçen süre zarfında, birçok yaylamızda Jandarma eşliğinde, devletin iş makineleriyle halkımızın yayla evleri yıkılarak birçok aile mağdur edilmiştir. Şimdi yine bir seçim döneminde çıkıyorlar evlerin yıkılmayacağını ifade ediyorlar. Buradan soruyorum, sizler mecliste sıcak odalarınızda otururken, jandarma eşliğinde halkımızın evleri yıkılırken neden sessiz kaldınız? Neden bu iş makinelerinin önünde durup ‘Biz bu halka söz verdik, bu evler yıkılmayacak´ demediniz?”

“HİZMET YOK, RESİMLERİ VAR!”

Tam 16 yıldır Türkiye´de iktidar partisi olan AKP´nin Giresun´da seçim kampanyasını hayretlerle izlediklerini belirten Dr. Orhan Erzurum, “Giresun´un her yerini kendi resimleriyle donatmışlar, çünkü reklamlarını yapacakları, afişlerde sergileyecekleri bir tane hizmetleri yok. Şuanda Milletvekili adaylarının iki tanesi mevcut milletvekilidir. Halkımız kendilerine ne yaptınız diye soruyor. Cevap veremiyorlar. Ben sizlere ne yaptıklarını ifade edeyim. Çay ocağı açılışı yaptılar!” ifadelerine yer verdi.

“VAADLERİ HEP SÖZDEN ÖTEYE GEÇMEDİ”

Dr. Orhan Erzurum açıklamasını şöyle sürdürdü: “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Giresun´da düzenlemiş olduğu mitingde halkımıza söz verdi. Giresun´da fındık 15 TL olacak dedi. Bunun ardından İktidar Milletvekillerine Batlama vadisinde köy ziyaretlerinde bir vatandaşımız tarafından şu soru soruldu; ‘Muhalefet adayları fındığa 15 TL fiyat veriyor, sizin fiyatınız nedir?´ Arkadaşlar köylümüze demiş ki; ‘muhalefet atıyor, nerden vereceklermiş 15 TL´yi inanmayın siz onlara.´ Fındığa 15 TL değeri bile çok gören insanlardan fındık politikasını düzeltmesi, bu üreticinin haklarına sahip çıkması asla beklenemez.

Çıkmışlar Giresun Dereli yolunda yaptıkları 1km sadece 1km´lik asfaltın reklamını yapıyorlar. Ancak bu yol yıllardır neden yapılmıyor, kaç yıl önce bitmesi gereken yol neden bitmedi bunun hesabını veremiyorlar.

Sizlere Türkiye´de hiçbir yerde göremeyeceğiz ilimiz siyasetçilerinin bir hizmetinden bahsetmek istiyorum. Giresun İl Özel İdaresi bütçesinden yaklaşık 14 milyon TL harcanarak Teyyaredüzü Mahallemizde inşa edilen bina şuanda çürümeye terk edilmiştir. Bu uygulamanın bir örneği hiçbir ilde bulunmamaktadır. Buradan açık çağrıda bulunuyorum. İktidara geldiğimiz gün o bina atıl durmayacak, Giresun halkının yararına nasıl kullanılacaksa öyle hizmete aldıracağız.

Yıllardır söz verdikleri Tirebolu Demir yolu, Güney Çevre yolu projesi, Turizm yatırımları, Giresun Valiliği önüne yapılacak köprülü kavşak ve bunun gibi her seçim dönemi ısıtıp ısıtıp halkın önüne koydukları projelerin hepsi hayal çıktı, hepsi sözden ileri geçemedi.”

“GİRESUN´DA VE TÜRKİYE´DE GÜNEŞ DOĞACAK”

Dr. Orhan Erzurum açıklamasında daha sonra şunlara yer verdi: “Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Komşu illerimizin nasıl arasında kaldığımızı, sıkışıp her geçen gün nasıl küçüldüğümüzü, esnaflarımızın bir bir kepenk kapatmak zorunda kaldığını, emeklimizin ay sonunu getiremediğini, gençlerimizin gelecek kaygısı taşıdığını hepimiz çok iyi görüyoruz. Ancak gelin görün ki bu insanların sanki Giresun´da her şey günlük güneşlikmiş gibi davranması, halka hayal satması asla kabul edilecek bir durum değildir. Buradan tüm kalbimde ifade etmek istiyorum ki, 25 Haziran sabah Giresun´da ve Türkiye´de güneş bir başka doğacak. Giresun halkı bizlere vermiş olduğu oyun karşılığı kat ve kat hizmet olarak alacaktır. Bizler ne kadar bir siyasi parti mensubu olsak ta seçilip Ankara´ya gittiğimiz zaman tüm Giresun halkının Milletvekili olduğumuzu asla unutmayacağız. Sen bizim partili değilsin diye adam kayırmayacağız. Bizlere sunulan taleplerin hiçbirine duyarsız kalmayacağız.

Bizler birilerinin Milletvekili değil, halkın Milletvekili olacağız. Şehrimiz için ne yapılacaksa yapacağız. Hangi proje hayata geçecekse geçireceğiz. Biz Eynesil İlçesinde bakkal Ahmet Amca´yı da unutmayacağız, Gazi Caddesinde ki Mehmet kardeşimi de unutmayacağız. Biz Çamoluk´ta Emine ablamıza da hizmet edeceğiz, Bozat Köyü´nde Ayşe kardeşime de hizmet edeceğiz. Bu memlekette Devletin çakıl ocakları, devlet tarafından işletilecek. Bu şehrin resmi kurumlarına hak edenler girecek. Bu memlekette ümitsiz gençler olmayacak, Bu memlekette esnaf yarın ödememi nasıl yaparım diye değil, yarın işimi nasıl geliştirir, büyütürüm diye düşünecek. Giresun İYİ Olacak, Türkiye İYİ Olacak…”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HALKIN VEKİLİ OLACAĞIZ
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
´Alim ölse de yaşar, cahil ise yaşarken de ölüdür.´

HZ.ALİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi