‘GİRESUN´DA İŞSİZLİK YOK´
Canikli bombayı patlattı…
Tarih: 31.10.2018 10:06:28/ 913okunma / 0yorum

İŞ-KUR´un kapısındaki görüntü yalan mı Canikli?

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (Giresun Federasyonu) 25–28 Ekim tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Miting Alanında gerçekleştirilen “12.Giresun Tanıtım Günleri” etkinliği protokol açılışında konuşan Ak Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun´da İşsizlik ile mücadelede büyük yol aldıklarını savundu.

Canikli konuşmasında; Giresun´da son yıllarda Turizm alanında ciddi çalışmalar yaptıklarını belirtirken, “Turizm yıllardır her kesimin dilinde dolaşan ve konuşulan konulardan biridir. Giresun´da Turizm alanında yaptığımız yatırımlar ve bunların geri dönüşü doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Turizm´in yanından Giresun´daki İşsizliği bitirmek için kolları sıvadıklarını belirten Canikli; “Görev süremizde Giresun´da kurmuş olduğumuz fabrikalar ile işsizlik konusunda büyük yol kat ettik. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete geçen fabrikaların yanı sıra şimdi de 2.Organize Sanayi Bölgesi ile Giresun´da yaklaşık 5.000 kişiye iş, aş kapısı açacağız. Şuan da Giresun´da kayıtlı işsiz sayısı %6 civarında bu da Türkiye ortalamasının altında bir rakamdır” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Giresun´da iş arayışı olanlara özellikle 2.Organize Sanayi Bölgesinde iş kapılarının açık olduğunun altını çizen eski Giresun Milletvekili Nurettin Canikli; “Giresun´da İşsizlik konusundaki sıkıntımız giderek ortadan kalkıyor. Şuan için açılan fabrikalarda personel ihtiyacı bulunuyor. Buradaki en büyük sıkıntımız kalifiye personel ihtiyacına yeterli cevabı şuan için veremiyoruz. Ancak devletimizin sağlamış olduğu imkanlar ile bu ihtiyaç için çeşitli eğitimler düzenliyor ve işsizleri meslek sahibi yaparak eğitiyoruz. 2.Organize Sanayi Bölgesi tamamen faaliyete geçtiğinde belki de fabrikalar Giresun´da işçi bulamayacak ve çevre illerden personel tedarik etmeye çalışacaklar” diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GİRESUN GİRESUN İŞSİZLİK
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
´İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…´

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi