FİSKOBİRLİK´TE NELER OLUYOR?
Bayraktar´a MHP´den kurşun gibi sözler!
Tarih: 11.2.2021 15:22:29/ 3448okunma / 0yorum

Müfettiş nasıl bir rapor yazacak?

Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge´nin “FİSKOBİRLİK´ten nahoş kokular ve haberler geldiğini” açıklamasının ardından sular durulmuyor.

CHP´li Bilge, düzenlediği basın toplantısında, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından FİSKOBİRLİK hesaplarını incelemek üzere müfettiş görevlendirildiğini söyledi.  Müfettişin FİSKOBİRLİK´e gelerek incelemelerine başladığını belirten CHP İl Başkanı Fikri Bilge;  “FİSKOBİRLİK ile ilgili kulalığımıza nahoş olmayan duyumlar gelmekte. Birliğin şu andaki borcunun 200 milyon lira olduğu söylenmekte. Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler incelemelerine başladı. Duyumlarımıza göre inceleme sonucu hiçte hoş olmayan sonuçlar çıkabilir. Borcun dışında başka hiç de hoş olmayan duyumlarda bulunmakta, ancak şu anda bunları açıklamıyoruz” dedi.

BAYRAKTAR NE DEDİ?

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge´nin yaptığı açıklamalar sonrasında Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar da jet hızıyla cevap hakkını kullandı. Bayraktar açıklamasında borç miktarına ilişkin hiçbir şey söylemezken, “Müfettişin gelip inceleme yapmaya başlamasına inanın herkesten çok biz sevindik” dedi.

Bayraktar açıklamasında özetle şunları söyledi:  “Ben yaptığım işe güveniyorum. Boşuna kurumun başında 12 yıldır görev almıyorum. Ortada talan edilme gibi bir durum yok. Ayrıca veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız da yok.  Her kuruma müfettiş geliyor bu normal bir prosedür. Kimse buradan bir şey çıkarmasın, kimse de sevinmesin. Biz 700 kişinin ekmeğinin derdindeyiz”

RAPORDA BORÇ DA AÇIKLANACAK…

Fiskobirlik´te denetimini tamamlayan müfettişin nokta atışlar yaparak belge ve bilgi toplamasının ardından gözler hazırlanacak rapora çevrildi. Müfettişin hazırlayacağı rapor sonrasında Fiskobirlik´in ne kadar borcu olduğunun da ortaya çıkması bekleniyor. Müfettişin raporunda neleri deşifre edeceği merakla bekleniyor.

BAYRAKTAR FOTOĞRAF PAYLAŞTI…

CHP´nin dillendirdiği borç açıklamasının ardından, müfettişin raporunu tamamlamasıyla birlikte Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar´ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf paylaması da manidar bulundu.

BAYRAKTAR BORCU YALANLAMADI

Yaptığı basın açıklamalarında ve katıldığı televizyon programlarında borç miktarıyla ilgili konuşmaktan kaçınan Bayraktar, açıklanan borç rakamını da yalanlamadı.

YOLSUZLUK VE USULSÜZLÜK VAR MI?

Müfettişin denetimini tamamlamasının ardından kamuoyunda; ‘Fiskobirlik´te yolsuzluk ve usulsüzlük var mı?´ sorusuna da yanıt aranıyor.  

MÜFETTİŞİ KİM ÇAĞIRDI?

Fiskobirlik´te müfettişin kim ya da kimlerin şikayeti üzerine geldiği sorusuna yanıt aranırken, Serkan Sertoğlu´nun katıldığı bir televizyon programında; ‘Müfettiş bizim şikayetimiz üzerine geldi´ demesi dikkat çekti. Sertoğlu´nun sosyal medyada Fiskobirlik üzerine açıklamalar yapan bir sosyal medya grubuyla birlikte hareket ettiği biliniyor.

NE KADAR GAYRİMENKUL SATILDI?

Fiskobirlik´in gayrimenkul satışlarıyla borç ödemesinin günü kurtarmaya yetmeyeceği yüksek sesle dillendirilirken, raporda ne kadar satış yapıldığına da vurgu yapılması bekleniyor.

‘DEFOLUP GİDECEKSİNİZ´

Siyaset ve Fiskobirlik hattında sert tartışmalar yaşanırken, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal´ın; “Fındık üreticisi ve Fiskobirlik çalışanları içini ferah tutsun. Bundan böyle beceriksiz ve basiretsiz ekiplerin miladı dolmuştur. Yanlış yapan, bilinçli şekilde hataya düşen defolup gidecektir” açıklaması gündeme bomba gibi düştü ve büyük yankı yarattı.

Konal´ın bu sert sözleri kamuoyunda Fiskobirlik´te neler oluyor sorusunun yüksek sesle dillendirilmesine yol açtı.

CHP ve MHP sözcüleri Fiskobirlik Yönetimine sert sözlerle yüklenirken,  Ak Parti´nin sessizliği dikkat çekici olarak yorumlanıyor. Ancak, önümüzdeki sürecin daha sert tartışmalara gebe olduğuna da vurgu yapılıyor. Bakalım önümüzdeki süreçte Fiskobirlik cephesinde neler yaşanacak…

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HABERCİ GAZETESİ
24.02.2021
M-1

/resimler/2020-10/29/1343471261340.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2021-1/13/1543587105199.jpg

 

 

Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
M-4
M-5

  

DOLAR
8.0574
EURO
9.6524
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
´Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.´

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi