ERDOĞAN MÜJDE VERDİ
Fındık taban fiyatı 17 TL olarak açıklandı.
Tarih: 26.7.2019 14:35:54/ 1269okunma / 0yorum

Erdoğan´ın açıkladığı fındık taban fiyatı üreticilerin yüzünü güldürdü.

Başkan Erdoğan´ın açıkladığı fındık fiyatı, üreticilerin yüzünü güldürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, fındık fiyatlarını açıklamasının ardından Giresunlu üreticiler fiyattan çok memnun olduklarını belirterek açıklanan rakamın beklentilerinin üzerinde olduğunu söyledi.

Karadeniz Bölgesi´nin en önemli geçim kaynaklarından biri olan fındık fiyatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara´da açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Genel Merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı´nda 2019 için fındık taban fiyatını açıkladı. Buna göre yüzde 50 randıman Giresun kaliteli fındığın taban fiyatı 17, levant kalite fındığın kilogramı ise 16 lira 50 kuruştan alınacak.

Erdoğan ayrıca, 700 bin rekolte beklendiğini belirterek, Toprak Mahsulleri Ofisinin(TMO), Kurban Bayramı´ndan hemen sonra alım yapacağını söyledi.

KARAN, ERDOĞAN´A TEŞEKKÜR ETTİ

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fındık taban fiyatının, hasat öncesi tarihi bir rakam olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın yeni fındık hasadı öncesi üreticinin derdine derman olduğunu belirten Karan, serbest piyasada fındık fiyatının 11-12 liraya gerilediği bir noktada açıklanan 17 lira fındık alım fiyatının memnuniyet verici olduğunu, üreticinin serbest piyasanın insafına bırakılmadığını kaydetti.

Açıklanan fındık taban fiyatının üreticiler tarafından iyi değerlendirilmesini ve ona göre hareket edilmesini isteyen Karan, üreticilerden açıklanan bu fiyatın altında bir fiyata ürünlerini satmamalarını, TMO´nun 17 liradan fındık alımına hazır olduğunu vurguladı.

GZO Başkanı Nurittin Karan, fındık üreticisinin her zaman yanında olduğunu bir kez daha gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.
Kaynak:

M-1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.6896
EURO
6.3047
´İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır, yarısı şükürdür.´

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi