‘ÇILGIN PROJELERİMİZ VAR´
Başkan Karabıçak iddialı mesajlar verdi.
Tarih: 29.11.2018 15:40:55/ 1869okunma / 0yorum

 

Tirebolu modernleşiyor…

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak,2014 yerel seçimlerinden önce ilçe halkına söz verdikleri vaatlerin yüzde 85´ini hayata geçirdiklerini söyledi.

İLÇENİN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR

İlçede devam eden projeleri hakkında da önemli bilgiler veren başkan Karabıçak; “Derebaşı şelalesi projesi, soğuk hava deposu, deniz derin deşarj projesi, Mehmet Bayrak prestijli cadde projesi, mezbahan projesi, şehir giriş ve çıkışı düzenleme projelerimiz, söz verdiğimiz tarihi Gazipaşa Caddesi üzerindeki evlerin restorasyonunu gerçekleştireceğimiz proje ve tarihi Tirebolu Kalemizin ve çevresinin restorasyonunun yapılması adına Trabzon Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü´nde incelemesinin ardından ihale aşamasına geldi. Tarihi Tirebolu Lisesi´nin hayat bulması adına restorasyon proje çalışmalarımızı tamamladık, tarihi dokusu bozulmadan Tirebolu Lisesi´nin turizme kazandırılmasını sağlayacağız” dedi.

4,5 YILDA 100 MİLYONLUK YATIRIM

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak; “4,5 yıl içerisinde yaklaşık 100 milyon maliyetli projeleri ilçemize kazandırdık. 18 milyon TL´lik Harşit Vadisi Islah ve Rekreasyon Projesi en gözde projemizdir. Yine; adalet sarayı, kapalı hayvan pazarı alanı, ilçe stadı, sanayi sitesi alt ve üst yapı hizmeti, gençlik merkezi, yarı olimpik spor salonu, askerlik şubesi tadilatı, canlı hayvan pazarı alanı, otopark alanları, 8 mahallemizde 16 oyun ve spor aletleri  grupları, Kozbaşı pazaryeri, 15 dönümlük geleneksel pazar alanı, belediye hizmet binasının yenilenmesi ve ek hizmet binaları inşası, taksi ve dolmuş ofisleri, spora destek, kız öğrenci yurdu, 3´ncü aile sağlığı merkezi, tarihi Kozbaşı kapalı pazar alanı ve erkek öğrenci yurdu projelerimizi halkımız ile buluşturduk. Araç filomuza da 13 iş makinesi dahil edilerek, araç parkurumuzu genişlettik” dedi.

TİREBOLU ULUSLARASI MARKA OLUYOR

Başkan Karabıçak, “Dünya çapında bir marka halinde gelen Tirebolu 42 çayımızın üretim kapasitesinin artması için girişimlerde bulunarak ilçemize yaklaşık 300 kişinin çalışabileceği yeni bir fabrikanın açılması için Çaykur Genel Müdürlüğü ile istişarelerde bulunduk ve 42 m2´lik arsanın Çaykur Genel Müdürlüğü´ne tahsisini gerçekleşirdik. Tirebolu isminin marka değerinin artması ve kadınlarımızın istihdamına destek olmak adına attığımız bir diğer adım da ‘Tirebolu Bezi´ projemizdir. Üyesi olduğumuz Sağlıklı Kentler Birliği´nden uygulanabilir en iyi proje ödülüne layık görülen Tirebolu Bezi projemizin, kurduğumuz atölyesi ile şuan için 10 kişilik bir ekibimiz tezgahlarda  “Tirebolu Bezi´ni dokuyor. Uygulamaya koyduğumuz plan dahilinde orta ve uzun vadede 200 kişilik bir çalışma kadrosu ile Tirebolu Bezi´nin uluslararası ölçek de pazarlara açılması hedefliyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.

“10 YILLIK İŞİ 4,5 YILDA TAMAMLADIK”

Başkan Karabıçak; “Sadece alt yapıya 20 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik, 11 milyon lira maliyetle deniz derin deşarj projemizin çalışmalarına başladık. Akmaz mevkisine yaklaşık 2 milyon liralık yatırımla gerçekleştirdiğimiz yağmur suyu projesi ile akar hale getirdik. ‘Beton ve parkesiz yol kalmayacak´ diyerek çıktığımız yolda; ilçe genelinde 10 km sıcak asfalt, 64 km beton yol ve 250 m2 parke taşı ile adeta 10 yıllık işi 4,5 yılda tamamlamış olduk”  diye konuştu.

 “ÖNCE İLÇEMİZİN ALTYAPISINA EL ATTIK”

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, 4,5 yıllık göre süresinde hayata geçirdikleri  hizmetler hakkında gazetemize özel yaptığı açıklamada, önemli detaylar aktardı. Başkan Karabıçak, “Göreve geldiğimizde ilk olarak ilçemizin alt yapı sorunlarına el attık. Sadece alt yapıya 20 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Tirebolu tarihinin ilk planlı kanalizasyon çalışmasını tamamladık, buna entegre olarak daha temiz bir çevre ve plaj elde etmek için 11 milyon lira maliyetle Deniz Derin Deşarj projemizin çalışmalarına başladık. ‘Akmaz´ ismiyle ilçemizin yeni yerleşim yerleri arasında olan Akmaz mevkiini yaklaşık 2 milyon liralık yatırımla gerçekleştirdiğimiz yağmur suyu projesi ile akar hale getirdik. ‘Beton ve parkesi yol kalmayacak´ diyerek çıktığımız yolda; İlçe genelinde 10 km sıcak asfalt, 64 km beton yol ve 250 m2 parke taşı ile adeta 10 yıllık işi 4,5 yılda tamamlamış olduk” dedi.

TİREBOLU´NUN SU İHTİYACINI KARŞILADIK”

Başkan Karabıçak, “Toplam kapasitesi 450 ton olan 3 ayrı su deposunu inşa ederek Tirebolu´nun su ihtiyacını karşıladık. 80´li yıllarda yapılmış su şebeke hatlarımızda ciddi yenilenmeler yaptık. Keson su kuyularındaki pompaları değiştirerek saniyede 85 litre olan su üretim hızını 140 litreye kadar çıkarmış olduk” ifadelerini kullandı.

 “İLÇEMİZ İÇİN ÇOK ÇILGIN PROJELERİMİZ VAR”

Başkan Karabıçak, “Tirebolu için gerçekten çok çılgın projelerimiz var. Seçim sürecindeyiz hepsini şuan açıklamam büyük projelerden birkaç tanesini kamuoyuyla paylaşabilirim. Öncelikle halkımızın uzun zamandan beri özlemle beklediği Tirebolu Kalesi´nden-Ayana Tepesi´ne bir teleferik projemiz mevcut. Tirebolu Kalesi etrafına camdan yürüyüş yolları ve Ayana Tepesine cam terası ilk etapta yapmayı planladığımız projelerimiz. Bunun yanında Kaynarca Mevkiinden Körliman Mahallesi´ne kadar ulaşan şehrin üst kısmından alternatif bir yolda planlarımız arasında mevcut. Şimdiden projelerimiz ilçemize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

“TİREBOLU´YA HİZMET ETMEKTEN ÇOK MUTLUYUZ”

Başkan Karabıçak, “İlçemizde iki önemli etkinliği geleneksel hale getirerek vatandaşlarımızla buluşturduk. Teknolojinin çocuklarımızla buluşmasıyla unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını çocuklarımıza öğretmek, sokak ve parklarımızı yine eski cıvıltılı günlerine geri döndürmek için 2016 yılında başlattığımız ‘Yöresel Çocuk Oyunları Olimpiyatları´ etkinliğinin 3´ncüsünün bu yıl uluslararası düzeyde düzenleyerek çocuklarımızı Türkiye Cumhuriyetlerde yaşayan çocuklarla kaynaştırmış olduk. Ayrıca kültür sanat festivalleri düzenleyerek yöresel ve ulusal anlamda ün yapmış değerli ses sanatçılarımızla ilçemizde halk konserleri vererek, binlerce Tirebolu´nun hoş vakit geçirmesini sağlamış olduk. Yetişkin ve çocuklarımız için ilçemize davet ettiğimiz konuşmacı, yazar, eğitmen ve tiyatro ekipleri ile kültür sanat faaliyetleri adına ciddi kazanımlar elde ettik” dedi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇILGIN PROJELERİMİZ
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
´Bir çok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.´

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi