‘Cemal kaptan´ rotayı şaşırdı!
Cemal Öztürk´e tepkiler çığ gibi büyüyor…
Tarih: 31.5.2018 12:18:30/ 3188okunma / 0yorum

Öztürk bakalım ne diyecek?

Ak Parti Giresun milletvekili aday listesinin açıklanmasının ardından en çok tepki ilk sıradan aday gösterilen Cemal Öztürk´e geldi.

‘Giresun´un kaptanı benim´ sözleriyle gündeme bomba gibi düşen Cemal Öztürk´ün 1. sıradan aday gösterilmesinin ardından tepkilerin ardı arkası kesilmiyor…  Öztürk´ün “Giresun´un kaptanı benim” sözleri Bakan Nurettin Canikli´nin izlerini silme girişimi olarak yorumlanıyor.

Öztürk´ün bu açıklamasının ardından Ak Parti´nin Giresun Merkez´deki seçim bürosunun kapısına Nurettin Canikli´nin afişlerinin asılması dikkat çekti.

ÇANAKÇI YOLU UTANÇ ABİDESİ OLDU

1 Kasım 2015 seçimlerinde milletvekili seçilmesinin ardından Giresun´un yolunu unutan ve kendi seçim çevresinin utanç abidesi olan Çanakçı yolunun yapılmasına hiçbir katkı sağlayamayan Öztürk´e sosyal medya üzerinden de tepkiler hız kesmeden devam ediyor.

ŞENGÜN DE ÖZTÜRK´Ü ELEŞTİRDİ

Cemal Öztürk´e sosyal medya üzerinden en sert tepkiyi veren isimlerin başında Ak Parti´den milletvekili aday adayı da olan Çanakçılı Halil İbrahim Şengün geliyor.  Sosyal medya hesabından Öztürk´e yönelik ağır eleştirilerde bulunan Şengün, 25 Mayıs tarihli paylaşımında; “CEMAL ÖZTÜRK´ÜN DAHA YAPACAK ÇOK İŞİ VARMIŞ; Milletvekili adayı olan Cemal ÖZTÜRK´ün aile çevresinde eksik kalan yapacak daha çok işi varmış diyorlar. Onun için aday olmuş. Giresun´da tek bir eseri yok. Bari yakınlarının eksiğini tam olarak tamamlasın ondan sonra devrini tamamlamış olur diyenler o kadar çok ki. Mesela oğlunu ve diğer yakınlarını Türk Hava Yolları´na işe koyduğu gibi belki milletimizin evlatlarını da burada işe koyar diye düşünmek geliyor içimden. Çanakçı yolu ya bitecek ya bitecekmiş. Tam 15 yıl oldu bitmedi yalnız tam 15 sene sonra bitirmek üzere programa aldırmış. Çanakçı Torul yolu, Çanakçı Sis Dağı yolu yapılacak asfalt olacakmış. Duyda sakın inanma. Adamın geçmişine bak” diyor.

OĞLU VE YAKINLARI İŞE GİRDİ Mİ?

Şengün´ün paylaşımında dile getirdiği iddia ise gündeme bomba gibi düştü. Öztürk´ün oğlunu ve bazı yakınlarını Türk Hava Yolları´nda işe yerleştirdiği iddiası doğru mudur? Doğruysa kaç kişiyi işe yerleştirmiştir?

Öztürk´ten kamuoyu adına cevap bekliyoruz…

Ak Partili Halil İbrahim Şengün bir başka yorumunda ise;  “Çanakçı´da seçimle ilgili inceleme yaptım. Çanakçı´lı seçmenler kararını vermiş kendi yakınlarına çalışan, Çanakçı yolunu yaptırmaya gücü yetmeyen, sadece laf üreten adamlara dersini verecekmiş” diyor.

CEMAL ÖZTÜRK´E TEPKİLER DİNMİYOR…

Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk´ün yeniden milletvekili olmasının ardından tepkiler dinmek bilmiyor. Cemal Öztürk´ün kendi sosyal medya hesabındaki yorumlarda halk ağır eleştirileri var… İşte o eleştiriler:

İsa Karahasan: “Sayın Cemal Öztürk, Giresun´a ne kazandırdınız onu söyler misiniz? Hiç Aydındere´ye gittiniz mi hiç? Yolları 15 yıldan beri yapamadığınızı mı anlatacaksınız halka… O koltukta oturmayın…”

Akgün Tekin: “Nereye hizmet yaptınız vekil bey…”

Nihat Kara:  “Yine liste başı olmuş. Kime ne faydası oldu? Giresun yine kayıp etti.”

Yaşar Sarı: “Cemal bey, sen bize her türlü (sms, face paylaşımları vb.) ulaşıyorsun da biz sana ulaşamıyoruz. Bir cep numaranız vardı ben de o da iptal olmuş, face´den mesaj atıyoruz sana ulaşmıyor! Bilgin olsun. Bırak arkadaşı bir vatandaş olarak sizlere ulaşabilmeliyiz!”

GİRESUN´DA KAYBOLUR MU?

Ak Parti Giresun Milletvekili ve milletvekili adayı Cemal Öztürk, Giresun´u tanımıyor, bıraksanız kaybolur yönündeki söylemlerle ağır şekilde eleştirilmeye devam ediyor. ‘Giresun´un kaptanı oldum´ diyen Öztürk, Giresun´u yeterince tanımamakla eleştirilirken, aday tanıtım toplantısındaki gafıyla bunu tescilledi. Kürsüdeki konuşmasında; “Bugün buradan 17 Eylül Kapalı Spor Salonu´ndan yola çıkıyoruz” sözleriyle bulunduğun yerin adını yanlış söyleyen Öztürk, Giresun´a yabancı olmakla eleştiriliyor. Çünkü, toplantının yapıldığı salonun adı, 19 Eylül Kapalı Spor Salonu olarak tescilli. 19 Eylül ise Atatürk´ün Giresun´a geldiği tarihi gündür.

SEN KİMİ KANDIRIYORSUN?

Ak Parti Giresun Milletvekili ve milletvekili adayı Cemal Öztürk, aday tanıtım toplantısındaki gafları ve açıklamalarıyla dikkat çekiyor. 

Ak Parti milletvekili aday tanıtım toplantısında; “Bütün dünya biliyor ki, Ak Parti verdiği sözleri tutar, ortay koyduğu hedeflere ulaşır…” diye konuştu.

Öztürk´ün bu sözlerinin gerçeği yansıtmadığını arşivler yalanlıyor…

VARAN-1 “Giresun´a 5.000 kişilik kapalı spor salonu ve kayak tesisi yapılacak.”  22 Temmuz 2007- Nurettin Canikli

VARAN-2  Ak Parti tarafından 2011 yılında açıklanan 28 proje arasında yer alan ´yat limanı ve su sporları merkezi´ nerede?

VARAN-3 Ak Parti tarafından 2011 yılında açıklanan 28 proje arasında yer alan 5.000 kişilik kapalı spor salonu nerede?

2007 seçimlerinin ardından Ak Parti´nin ‘Bu dönemde Giresun´a 5.000 kişilik kapalı spor salonu yapacağız´ sözünü hatırladın mı sayın Öztürk?

2011 seçimleri öncesinde Av. Sabri Öztürk´ün İl Başkanı olduğu dönemde açıklanan ‘28 GÜNDE 28 PROJE´ kitapçığında yayınlanan seçim vaadindeki ‘5.000 kişilik kapalı spor salonu´ nerede?

ÖZTÜRK´Ü ARŞİVLER YALANLADI

‘Giresun´un kaptanı benim´ diyen Öztürk´ün aday tanıtım toplantısında söylediği; ‘Milletimize ne söz verdiysek yerine getirdik´ sözlerinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmasının ardından kamuoyunda, “Cemal kaptanın gemisi karaya oturdu´ şeklindeki yorumların yüksek sesle dillendirilmesi dikkatlerden kaçmıyor./resimler/2018-5/31/2132582047585.jpg

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Cemal kaptan rotayı şaşırdı
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
´Savaş eri, Allah için nefsi ile savaşandır.´

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi