Canikli´yi kim yedi?
Canikli´yi TMSF lobisi mi yedi?
Tarih: 26.7.2017 08:19:05/ 1179okunma / 0yorum

14 ayda ne değişti? Bu sorunun yanıtı aranıyor?

Haber Türk Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı´nın ardından Sözcü Gazetesi Yazarı Soner Yalçın da Nurettin Canikli´nin Başbakan Yardımcılığı´ndan alınarak Milli Savunma Bakanı olmasının perde arkasını yazdı.

Alçı ve Yalçın´ın köşe yazıları gündeme bomba gibi düştü… İki yazarın yazdıklarına göre, Ak Parti Giresun Milletvekili de olan Nurettin Canikli´nin ekonomiden uzaklaştırılmasını farklı şekillerde yorumladı.

NAGEHAN ALÇI NE YAZDI?

Haber Türk Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı, 21 Temmuz 2017 tarihli ‘Nurettin Canikli neden ekonomiden uzaklaştırıldı?´ başlıklı yazısında gündemi sarsan iddialarda bulundu.

‘Nurettin Canikli´nin Başbakan Yardımcısı olduğu dönemde TMSF´nin elindeki şirketlerin özelleştirilmesine karşı çıktığını´ savunan Haber Türk Gazetesi köşe yazarı Nagehan Alçı; ‘Özelleştirme muhalifliği kadar piyasa muhalifliği sebebiyle iş dünyasına hep mesafeli ve soğuk davrandı Canikli. Müteşebbisler üstünde bürokratik teftişin adeta Demokles´in kılıcı gibi olması gerektiğine inandı. O yüzden iş dünyası ile arası hiç iyi olmadı. Hem Gümrük ve Ticaret Bakanı iken hem Başbakan Yardımcısı iken işadamları ve Canikli arasında hep gerilim vardı. Öte yandan Ankara bürokrasisi ve memurlar sınıfı ise piyasanın tam aksine kendileri gibi bürokrat zihniyetine sahip olduğu için onu sevdi. İşte bu sebeple Canikli´nin ekonomi yönetiminden uzaklaştırılması Türkiye için çok kritik bir olay´ yorumunda bulundu.

YALÇIN´DAN CANİKLİ ANALİZİ… 14 AYDA NE DEĞİŞTİ?

Alçı´nın ardından bugünkü köşesinde Nurettin Canikli analizi yapan Sözcü Gazetesi yazarı Soner Yalçın da ‘Canikli´yi yediler başlıklı yazısında; ‘Nurettin Canikli´yi TMSF lobisi yedi´ iddiasını gündeme taşıdı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Canikli yedi
REKLAM

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
REKLAM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
´Aşk bir güneşe benzer, aşık olmayan gönül bir katı taşa benzer.´

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi