Çamoluk kabuğunu kırıyor
Çamoluk Kaymakamı Demir neler anlattı?
Tarih: 31.5.2018 10:53:47/ 1454okunma / 0yorum

 

Çamoluk ilçesi mahrumiyet bakımından Türkiye´nin en ilginç ilçeleri arasında yer alıyor. İlçedeki vatandaşların ne doktorun yazdığı ilaçları alabilecekleri eczanesi, ne de gazete okuyabilecekleri bir bayileri bulunuyor. Yaz aylarında nüfusu 15 bini geçen Çamoluk ilçesi sakinleri, yıllardır büyük sıkıntılar çektiklerini ancak bir türlü seslerini duyuramadıklarından yakınıyor. Ancak, son dönemdeki çalışmalarla birlikte Çamoluk ilçesinin kabuğunu kırmaya başlaması ve yatırım desteğiyle sınıf atlaması dikkat çekiyor.

Giresun şehir merkezine yaklaşık 200 kilometre mesafede olan ve yol güzergâhının iyi olmaması nedeniyle neredeyse dört saatte ulaşılabilen Çamoluk´daki gelişmelerle ilgili olarak İlçe Kaymakamı Mustafa Demir, Ak Haber Gazetesi koordinatörü Gülsen Akyol Mutlu´ya özel açıklamalarda bulundu.

‘AV KÖŞKÜ YAPILIYOR´

Çamoluk Kaymakamı Mustafa Demir, Giresun Doğa Koruma Milli parklar tarafından ilçeye kazandırılacak Yaban Hayatı Eğitim Merkezi (Av Köşkü)´nin av turizmi ve konaklama açısından turizm faaliyetlerinde büyük katkı sağlayacağını belirtti.

‘BAL FESTİVALİ YAPACAĞIZ´

Kaymakam Demir, inşaatı devam eden av köşkünün ilçenin çehresini değiştireceğini ve önemli bir yatırım olduğunu ifade ederek, ‘Çamoluk Bal Festivali´nin de bu sene Ağustos ya da Eylül ayında yapılacağını, kesin tarihin netleşmediğini´ söyledi.

‘FASULYE ÜRETİMİNİ ARTIRACAĞIZ´

Çamoluk şeker kuru fasulyesinin coğrafi işaret almasını değerlendiren kaymakam Demir; üretim miktarının önümüzdeki dönemlerde artmasıyla ilçeye ekonomik destek anlamında bir girdi sağlanacağını dile getirerek, ‘kooperatif ya da büyük birlikler kurularak tescillenen kuru fasulyenin büyük iş yerlerine satılmasının hedeflendiğini´  kaydetti.

‘HASTANENİN İHALESİ YAPILDI´

Çamoluk Kaymakamı Mustafa Demir,  ‘İlçede 10 yataklı entegre Devlet Hastanesi´nin proje ihalesinin yapıldığını ve 2 yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini´ açıkladı.

‘DERNEKLERDEN DESTEK ALIYORUZ´

Kaymakam Demir, özellikle İstanbul´da kurulan derneklerden ilçeye destek gelmesinin mutluluk verici olduğunu ifade ederek, önümüzdeki günlerde Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu´nun hizmete açılacağını müjdeledi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çamoluk kabuğunu kırıyor
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
´Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim´siz olur?´

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi