‘Çalışma barışını sağlayacağım´
GRÜ Rektörü Can, çok çarpıcı açıklamalar yaptı.
Tarih: 14.11.2019 13:12:38/ 1803okunma / 0yorum

Rektör Can, ne dedi?

Giresun Üniversitesi  (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN, çok özel açıklamalarda bulundu.

‘ÇALIŞMA BARIŞINI SAĞLAYACAĞIM.´

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN, ‘Şehrin gelişimine en fazla katkı sağlayan en önemli kurumlardan birinin Giresun Üniversitesi´ olduğunun altını çizerek; “Bütün potansiyelimizi kullanarak Giresun Üniversitesi´ni iyi yerlere taşımak hedefindeyiz. Kendime göre bir yol haritası belirledim. Öncelikli olarak, Giresun Üniversitesi´nde çalışma barışını sağlayacağım. İşini yapan herkesle siyaset gözetmeksizin yürüyeceğim ve işbirliği içinde olacağım. Bununla birlikte, Giresun Üniversitesi´nin fiziki ve idari yapılanmasındaki eksiklikleri sonlandıracağım” dedi.

 ‘ŞEFFAF VE ELEŞTİRİYE AÇIK BİRİYİM.´

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN, yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Rektör Can, kahvaltının ardından yaptığı açıklamada ‘şeffaf bir yönetim sergilediğini ve bu şeffaflığın devam edeceğini´ ifade ederek; “Hiçbir şekilde gizlim saklım yok, şeffaf ve eleştiriye açık biriyim” diye konuştu.

 ‘GİRESUN POTANSİYELİNİ KULLANAMIYOR.´

Giresun´dan ticaret ve sanayi şehri olamayacağını savunan Rektör Can; “Giresun´dan çok önemli bir turizm ve üniversite şehri olur. Bu konuda atılması gereken adımları atıyoruz. Şunu da ifade etmeliyim ki Giresun potansiyelini kullanamıyor. Şehrin potansiyelini şehrin idarecileriyle birlikte ortak akılla harekete geçireceğiz, bunda kararlı ve azimliyiz” ifadelerini kullandı.

Rektör Can, açıklamasında Diş Hekimliği Fakültesi´nin Bulancak´ta değil, Giresun´da olacağını da sözlerine ekledi.

 /resimler/2019-11/14/1345245037419.jpg
Kaynak:

M-1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
´İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır, yarısı şükürdür.´

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi