BU UYARIYI DİKKATE ALIN!
“Millet Bahçesi´nde yapılaşma olmaz”
Tarih: 11.3.2021 12:46:53/ 2165okunma / 0yorum

Göksu yine uyardı…

Mimarlar Odası Giresun Şube Başkanı Gökhan Göksu, ‘Millet Bahçesi´nde yapılaşmaya karşı olduklarını” bir kez daha tekrarladı. ‘Millet Bahçesi içine yapılması planlanan Kültür Merkezi´nin eski SGK Hastanesi arsasında yapılmasını” öneren başkan Göksu, “Şehrin gerçekten YEŞİL GİRESUN olduğunu hatırlatmak için çok önemli bir fırsatı kaçırmayalım” dedi.

Başkan Göksu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada çok çarpıcı mesajlar var. İşte o açıklama:

 “MİLLET BAHÇESİ´NDE KÜTLE OLMAMALI

“Son günlerde yerel basında yer alan, MİLLET BAHÇESİ içinde Kültür Sitesi yapılması tartışmaları, Atatürk Stadı yerine yapılması planlanan Giresun Millet Bahçesi´nin yapılaşmaya açılması anlamına da gelebileceğinden, Millet Bahçesi kavramına ve kapsamına uygun bulunmamaktadır.

Şehrin ana aksı üzerindeki bu alanın yalnızca YEŞİL ALAN olarak düzenlenmesi, doğru ve nitelikli bir peyzaj çalışması ile oluşturulacak 30 dönümlük bir KENTSEL BOŞLUK bu şehrin gerçekten YEŞİL GİRESUN olduğunu hatırlatmak için çok önemli bir fırsattır. Bu alanda yapılacak tek yapı, İnönü Caddesi tarafındaki kottan yararlanacak şekilde, yapılacak bir katlı otopark olmalıdır, bunun dışında yapılacak her türlü yapılaşma Millet Bahçesi mantığına aykırı olacaktır.

 KÜLTÜR MERKEZİ, NEREYE YAPILMALI?

Bu tartışma kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı´nın Yatırım Programlarında uzun zamandır yer almasına rağmen, uygun arsa ve proje çalışmaları istenilen nitelikte çözümlenemeyen Giresun Kültür Merkezi arsası ile ilgili olarak 2018 yılında yaptığımız çağrıyı tekrar hatırlatmak istiyoruz; Kültür Merkezi, Teyyaredüzü Mahallesi´nde boş ve atıl durumda bulunan (yaklaşık 22.000 m2 alanlı) eski SGK Hastanesi arsasında yapılmalıdır.  Söz konusu arsanın Giresun Kültür Merkezi arsası olarak değerlendirilmesi halinde, istenilen nitelikte ve kapasitede, her türlü ulaşıma uygun, otopark ve çevre düzenlemesi sorunu yaşanmayacak bir Kültür Merkezi Kompleksi (Kültür Merkezi, Fındık Müzesi, Kütüphane vb.) yapılması mümkün olacaktır.”

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HABERCİ GAZETESİ
24.02.2021
M-1

/resimler/2020-10/29/1343471261340.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2021-1/13/1543587105199.jpg

 

 

Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
M-4
M-5

  

DOLAR
8.0574
EURO
9.6524
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
´Ne irfandır veren Ahlâka yükseklik ne vicdandır, Fazilet Hissi insanlarda ancak Allah korkusundandır.´

M.AKİF ERSOY
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi