8 İSİM BELLİ OLDU
Ak Parti´de kim nereden aday gösterilecek?
Tarih: 1.12.2018 14:07:40/ 3515okunma / 0yorum

Ak Parti´nin 8 başkan adayı belli oldu.

Ak Parti´de ilçe belediye başkan adayları netleşmeye başladı. Siyaset kulislerine yansıyan iddialara göre; Ak Parti´de Bulancak (Recep Yakar), Görele (Tolga Erener), Yağlıdere (Abdurrahman Kırhasanoğlu), Çanakçı (Tuncay Kasım) ve Güce (Aytekin Geçgel) Belediye Başkanları ile yeni dönemde yola devam edilecek.

3 İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı´nın yeni dönemde olmayacağını açıklamasının ardından İlçe Başkanlığı´ndan istifa ettirilen Yalçın EKER´in adaylığı kesinleşen isimler arasına yazıldı.

Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu ile yeni dönelmde yola devam edilmesi düşünülmüyor. Somuncuoğlu´nun yerine İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Gürsel Yılmaz´ın aday gösterilmesi bekleniyor.

Doğankent´te MHP´nin kazandığı başkanlık yarışında iddialı olmak isteyen Ak Parti´de aday adayı olan Hüseyin Öztürk, Muzaffer Oğuzhan ve Abdullah Patan´ın ardından Rüşan Özden´in ilçe başkanlığı görevinden son anda istifa ettirilmesi heyecan yarattı. Doğankent´te Özden´in adaylığı kesin gibi.

KARABIÇAK´A OPERASYON MU VAR?

Ak Parti´de Tirebolu ve Espiye´de mevcut başkanlara yönelik operasyonda kim ya da kimlerin galip geleceği yönündeki sorunun cevabı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Tirebolu´da CHP´nin 10 yıllık saltanatını yıkan isim olan Abdullah Karabıçak yeni dönemde görev alacak mı sorusunun cevabı listeler açıklandığı gün netleşecek. Karabıçak´a yönelik operasyon siyasette suların ısınmasına yol açtı. Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken ‘Karabıçak´ın yerine kim gelirse gelsin Tirebolu´da seçimi CHP kazanır´ iddiasının yüksek sesle dillendirilmesi dikkat çekici olarak yorumlanıyor. FETÖ´cülerin operasyonlarına rağmen 2014 seçimini kazanan Karabıçak 2019 seçimleri öncesinde benzer operasyon ile aday gösterilmeyecek iddiası sıcaklığını korumaya devam ediyor.

KARADERE´YE KİM NEDEN KARŞI?

Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere dobra kimliği ile dikkat çeken bir siyasetçi. Milli Savunma eski Bakanı Nurettin Canikli ile arasının limoni olduğu iddia edilen Karadere´nin üstü çizildi denilmesine karşılık yerine kim gelecek sorusuna yanıt aranıyor. Karadere´nin durumu şimdilik soru işareti taşıyor.

HANGİ BAŞKANLARIN ÜSTÜ ÇİZİLDİ?

Ak Parti´de Keşap, Şebinkarahisar, Çamoluk, Dereli, Eynesil belediye başkanları yeni dönemde yok iddiası yüksek sesle dillendiriliyor.

PİRAZİZ´DE KİM FAVORİ?

CHP´nin elindeki Piraziz´de ise Ak Parti´nin hangi isimle yarışa katılacağı şimdilik bilinmiyor.

Piraziz´de; Ali Aydın, Uğur Melikoğlu, Cevdet Memiş, Mustafa Günaydın ve Rukiye Durak aday adayı olarak görev bekliyor. Bu isimler arasında Ali Aydın ve Uğur Melikoğlu´nun favori gösterildiği kulislere yansıyor. Aydın´ın Esenler Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığı, Melikoğlu´nun da 2014 seçimlerinde MHP´nin adayı olarak seçime katıldığı ve hatırı sayılır bir oy aldığı biliniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İSİM BELLİ OLDU
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
´Adem suretinde olan herkes adem değildir…´

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi