´İmplant güvenlidir´
Diş tedavisinde bir ilke imza atan Giresunlu Diş Hekimi Mustafa Pul, implant tedavisi yapmaya devam ediyor.
Tarih: 22.2.2012 18:21:29/ 3520okunma / 0yorum

     İmplant yöntemiyle yakaladığı başarılarıyla takdir toplayan Pul, tedavisini gerçekleştirdiği kişilerin memnuniyetlerini dile getirmesinden de büyük sevinç yaşıyor.
     Mesleğinde 21 yılı geride bırakan Pul, Giresun´da implant tedavisini ilk kez gerçekleştiren diş hekimi olarak 3 yıldır hastalarına bu yöntemi başarıyla uyguluyor.
     Giresunlular´ın implant tedavisi için Trabzon ve Samsun gibi kentlere gittiğine vurgu yapan Pul; “İmplant tedavisini Giresun´da hastalarımıza uygulayarak, başarılı sonuçlar aldık” diye konuştu.
İmplant tedavisi yöntemi konusunda sertifika alarak yaklaşık 3 yıldır Giresun halkına ilk kez kendisinin hizmet verdiğini anlatan başarılı diş hekimi Mustafa Pul; “Artık hastalarımız implant için şehir dışına çıkmak zorunda kalmayacaklar. Bu operasyon acısızdır. Diş çekimi, İmplanttan daha çok ağrı verir. İmplant yöntemi, çenelerde eksik olan dişlerin yerine çene kemiğine monte edilen yapay diş kökü olarak tarif edilebilir. İmplant, sağlıklı ve güvenli bir tedavi yöntemidir” dedi.
     Günümüzde diş implantlarının tartışmasız olarak doğal dişlere en iyi ve güvenilir alternatif olduğunu anlatan Giresunlu diş hekimi Mustafa Pul, Gazi Caddesi, Muharrem Bey Apt. No: 99/8 Giresun adresindeki muayenehanesinde hasta kabulü gerçekleştirmeye devam ediyor.
     PUL, İMPLANT´I ANLATTI
     Giresun´da 3 yıldır implant tedavisini başarıyla gerçekleştiren diş hekimi Mustafa Pul´dan bu konuda bilgiler aldık.. Giresun HABERCİ´ye konuşan Pul, İmplant konusundaki bilgilerini anlattı. İmplant konusundaki merak edilen sorulara Giresunlu diş hekimi Mustafa Pul´dan şu yanıtları aldık…
     Takdim bizden, takdir sizden…
     Dental İmplant nedir? Bu konuda neler söylemek istersiniz?
     “Dental İmplant, eksik olan dişlerin yerine kullanılan yapay bir diş köküdür. Canlı dokuya uyum sağlayan, titanyum alaşımından yapılan bir vida görünümündedir. Dental implantlar bir ya da daha fazla eksik dişin yerine kullanılabilir. Cerrahi bir operasyonla çene kemiğine takılarak üzerine yapılacak olan protez dişin tabanını oluşturur. Zamanla, kemik hücreleri implantın etrafını kaplar, çene kemiğine sabitler ve o bölgede kemik oluşumu sağlar. Diş hekimleri hastanın diğer dişleriyle aynı renkte ve yapıda doğal diş görünümüne sahip dişler yapabilmek için implant tedavisi uygular. Bu tedavi ağız sağlığı için zararsızdır. İmplant tedavisi kesinlikle hareket etmez, oynamaz ve diğer canlı diş dokularına zarar vermez”
     İmplant tedavisinin başarı oranı nedir?
     “İmplantlar diş kliniklerinde kısa bir işlemle, lokal anestezi uygulanarak, her gün yapılan günlük işler gibi kolayca hastanın çene kemiğine yerleştirilir. Uzun süren araştırmalar başarı oranının yüzde 95 olduğunu göstermiştir. Bilimsel çalışmalara göre, köprü tedavisi gören insanların yüzde 85´i tedavi sonuçlarından memnun değilken; implantın başarı oranının yüzde 95 olarak gerçekleşmesi sevindirici bir gelişmedir.”
     İmplant uygulamasının başlangıç ve bitişi konusunda neler söyleyeceksiniz?
     “Tedavinin ilk aşaması olan teşhis bölümüyle başlıyoruz… Ön muayene sırasında, hekim çene kemiğindeki,  damarların, sinirlerin ve hava boşluklarının yerini kontrol eder. Panorimik X-Raya film ya da CT sonuçlarına göre hekim hasta çenesine en uygun implantın hangisi olacağına, uzunluğuna, genişliğine ve nereye uygulayacağına karar verir. Karar aşamasının ardından İmplant yerleştirme işlemi gerçekleştirilir. İmplant, diş hekimlerinin son derece steril klinik ortamlarında lokal anestezi uygulanarak hastanın çene kemiğine yerleştirilir. İşlem bir saatten kısa sürede tamamlanır. İşlemin gerçekleşmesiyle 3-6 ay sonra dokular iyileşir, implant çene kemiği ile kaynaşır ve gerçek bir diş kökü gibi uyum sağlar. Rehabilitasyon dönemi aşamasına gelince… Bu aşamada, implantın üzerine bir kron yapılır. İstenilen sonuçları elde etmek birkaç hafta sürebilir. Kısacası, implant uygulaması diş sağlığı açısından çağın son mucizelerinden biridir.”
 Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 0
Giresun HABERCİ Gazetesi
REKLAM

/resimler/2016-5/27/1233328140735.jpg 

 

DOLAR
3.8591
EURO
4.5511
´Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.´

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi