´FAHRİ VEKİL GİBİYİM´
Göreleli işadamı Mustafa Demirci, 12 Haziran´da yapılacak olan seçimlerde Ak Parti´den resmen Giresun milletvekili aday adayı olmak için gün sayıyor.
Tarih: 2.3.2011 09:33:18/ 8297okunma / 0yorum

    HARUN SAYGILI
     Ak Parti´nin Görele kurucu ilçe başkanı olan ve bu görevini 5 yıl başarıyla sürdüren Demirci, seçim takviminin netleşmesiyle Giresun Ticaret Borsası Meclis Başkanlığı görevinden de istifa ederek, aday adaylığını açıklayacak.
     Şuanda teşkilat ziyaret ziyaretlerini sürdüren Demirci, halkın kendisine büyük teveccüh gösterdiğini ve kendisin de fahri vekil gibi yaşadığını söyledi…
     ‘VEKİLLİĞİN HAKKINI VERİRİM´
     Giresun Haberci Gazetesi´ni konuk ederek, samimi açıklamalarda bulunan Demirci, “milletvekilliğini de hakkıyla yapabileceğimi düşünüyorum. Milletin vekili olmak Çanakkale´de göğüs göğüse harp etmek gibi bir şey benim için. Milletin vekili olmakta o harbi yöneten komutandır. Ben, ülkemin ve yaşadığım kent olan Giresun´un sorunlarını çözme konusunda savaş vereceğime ve halkımın menfaatlerini her an ve şartta koruyacağıma söz veriyorum. Bir milletvekili görevini yaparken hakka ve hakkaniyete uygun hareket ederse başarılı olabilir”  diye konuştu.
     ‘FAHRİ VEKİL GİBİ YAŞIYORUM´
     ‘2007 seçimlerinde 4. sıradan milletvekili adayı gösterildiğini ve Ak Parti´nin üç milletvekili çıkardığı için seçilemediğini´ hatırlatan Demirci, ‘kendisinin bu zaman diliminde fahri milletvekili gibi hizmet verdiğini´ belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hayat tecrübemiz bize insanları nasıl idare edebileceğimizi, nasıl hizmet edebileceğimizi öğretti. Geçmişten bu güne bulunduğumuz şirkette, sivil toplum kuruluşunda idareciyim, siyasi partide de idarecilik yaptık. Dolayısıyla bir milletvekili olarak, bir milletvekili olarak insanların nasıl idare edilebileceğini öğrendik. Ben halkımın vekili olacağım. Buna söz veriyorum. Ben milletvekili gibi yaşıyorum. Halkımız bizi gönlünde milletvekili olarak görüyor. 2007 seçimindeki adaylık sürecinden sonra bu böyle devam etti. Ben dört yıldır maaş almayan fahri bir milletvekili gibi yaşıyorum. Ben milletvekili olursam sadece bir mazbata alacağım; bir de oturduğum koltuk sivilken, resmi bir koltuk olacak. Yanımıza gelip derdini anlatana bu günde yardım ediyorum, yarın da edeceğim. Halkımın yanında olamaya çalışıyorum, vekil olmamama rağmen memleketime nasıl faydamız olacaksa o doğrultuda çalışıyorum. Mesela, Görele´deki Yüksek Okul Yaptırma Derneği yönetimindeyim. Eğitimi önemsiyorum ve elimden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyorum. Fahri olarak da bir milletvekilinden daha fazla çalışıyorum. Bundan da büyük haz alıyorum.”
     ‘TEŞKİLATLARI ZİYARET EDİYORUM´
     Teşkilat ziyaretleri sırasında büyük teveccühle karşılandığını,  aday adayı olma noktasında halkın taleplerinin etkili olduğunu anlatan Ak Parti Giresun milletvekili aday adayı Mustafa Demirci; “Şu anda teşkilatlarımızı nezaketen dolaşıyoruz. Bilindiği üzere resmi görevlerimiz de var.  Giresun Ticaret Borsası Meclis Başkanı olmamız dolayısıyla istifamızın nasıl olması gerektiği noktasında araştırmada yapıyoruz. Önce adaylık dilekçesini verip öyle mi istifa edeceğiz, yoksa önce istifa edip sonra mı aday adaylığı dilekçesini vereceğiz noktasında araştırmamız devam ediyor. Seçim takviminin netleşmesiyle resmi görevlerimizden istifa ederek, aday adaylığımı resmen açıklayacağım. Henüz aday adayı olmadığım için gayri resmi olarak parti teşkilatlarımızı dolaşıyorum. Görele, Çanakçı, Eynesil, Güce teşkilatlarımıza gittim. Diğer teşkilatlarımızdan da randevu isteyerek, müsait oldukları zaman dilimlerinde onları da ziyaret edeceğim. Tüm teşkilatlara ziyarette bulunacağım. Gerçekleşen ziyaretlerimde, büyük teveccühle karşılandım. Bana negatif bir bakış açısı olmadı. Açıkçası bundan bende memnun oldum. Giresun ekonomisi fındığa dayalı olduğu için ve bende fındık sektöründe yetişmiş biri olarak, fındığın sorunları inşallah sizinle çözülür beklentileri oluştu. Şahsıma, kamuoyunda büyük bir teveccüh gösterilmesinin mutluluğunu yaşıyorum.. Benden büyük bir beklenti var. Bende bu beklentileri boşa çıkartmamak için bu milletvekili aday adaylığına yeniden talip olmak durumunda kaldım. Geçmişte 5 yıl ilçe başkanlığı yapmış birisi olarak, yapmış olduklarım yapacaklarımın garantisidir düşüncesiyle yola çıkarsak, milletvekilliğini de hakkıyla yapabileceğimi düşünüyorum” dedi.
     “Vatandaşın devletin gücünü seçtiği milletvekilinin arkasında görmek istediğini” anlatan Demirci, sözlerini şöyle sürdürdü:
     ‘HAYAT TECRÜBEME GÜVENİYORUM´
      “Vatandaş seçmiş olduğu vekilin yanında olmasını bekliyor. Telefon açtığında telefonun ucunda vekilinin sesini duymak istiyor. Bu seçmenin manevi olarak huzurlu olmasına vesile oluyor. Böylece vatandaş devleti yanında görmekten mutlu oluyor. Vatandaş benimde bir milletvekilim var, bana her zaman sahiptir, aradığımda ulaşıyorum, başıma bir şey gelirse vekilimin yanımda olduğunu hissediyorum demek istiyor. Milletvekillerinde ki bu eksiklik halkın huzuruna çıkıldığı anda da  ‘Ben sizi aradım, ulaşamadım´ diye siteme dönüşüyor. Bir milletvekili öncelikle kendine oy veren seçmeninin yanında olmalıdır. Belki bedenen yanında olamayabilir ama manen ona destek vermelidir. Halkının refahı için çalışmalı, aldığı oyun hakkını hizmet ederek vermelidir.”
     Giresun için devam eden ve gündeme gelen projelerle ilgili olarak düşüncelerini açıklayan Ak Parti milletvekili aday adayı ve başarılı işadamı Mustafa Demirci, kendi projesi olan tersane konusunu bir kez daha gündeme taşıyarak, şöyle konuştu:
     ‘TERSANE PROJESİ İŞSİZLİĞİ ÇÖZER´
     “Bir kere ORGİ´nin derhal hayata geçirilmesi gerekir. ORGİ havaalanı projesinin bölgemiz için olmazsa olamazlarından biri olarak görüyorum. Ayrıca, Eğribel tünelinin derhal açılıp Giresun´un güneye bağlanan otoyol projesinin harekete geçirilmesi gerekir. Zaten hükümetimizin de bu iki proje konusunda çalışmaları mevcuttur. Giresun limanının işler hale getirilmesi konusun da çalışmalar yapılmalı; bunun yanında, Giresun´un mutlaka tren yoluna da sahip olması gerekir. Turizm açısından üniversitemizle ortaklaşa hareket edilerek, turizmi bölgemizde canlandırmak için kalifiye turizm elemanları yetiştirmek gerekir. Ekonominin can damarı olan fındık üreticisinin daha fazla ürün almasını sağlamak amacıyla zirai programlar geliştirilmeli, üreticimiz seminerlerle bilinçlendirilmeli.
     Bunların yanında benim çok önemsediğim, değer verdiğim ve seçildiğim taktirde takipçisi olacağım ‘tersane´ projem mevcut. Giresun´un doğusu ve batısına birer tane tersane yapılmalı. Bu tersaneler üçer bin kişiden toplam altı bin kişinin istihdam edilebileceği önemli bir yatırımdır. Bunun gerçekleşmesi halinde Giresun´da ki, işsizlik sorununa da çare olacak. Kurulacak tersanelerimizde altı bin kişi istihdam edildiğini düşündüğümüzde, bu rakamı beş ile çarptığımızda 30 bin kişinin bu sektörden geçim sağlaması anlamına gelir. Buna birde yan sanayi gelişimini eklerseniz, Karadeniz Ereğli´ye bakmanız yeterlidir. İşsizliğin çözümü için tersane yapımını önemsiyor, seçilirsem bu projeyi sayın başbakanımızın da desteğiyle hayata geçireceğime söz veriyorum. Giresun´da sanayinin gelişmesinin önünde arazi sıkıntısı var. Denize dolgu yapılarak kazanılacak alanlarla, Giresun´un doğu ve batısına 2 tersane kurulması mümkündür.”
     ‘AK PARTİ HİZMET YAPIYOR´
     ‘Ak Parti´nin anketlerdeki oyunun yüzde 50 olmasının tesadüf olmadığın ve iktidarın sağladığı istikrarın bunda etkili olduğuna´ vurgu yapan Demirci; “Hiç kimsenin reyi kimsenin cebinde garanti değil. Önemli olan stratejiyi iyi tespit etmektir. Buda nedir? Partilerin halkın sevmiş ve benimsemiş olduğu sağduyulu adaylarla yarışa girmeleridir. Seçim dönemlerinde yapılacak gaflar o partinin oylarını 3-4 puan düşürebilir. Ya da açıklanan bir proje ve gerçekleşen bir icraat o partiye 3-4 puan kazandırabilir. Bu nedenle genel merkezlerin sergileyeceği tavır çok önemlidir. Kamuoyunda açıklanan rakamlar anketlerin doğruluk payını göstermektedir. Anketlerin Ak Partiyi % 50 oranla birinci parti olarak göstermesi boşuna değildir. Bu Ak parti iktidarının yaptığı hizmetlerin yansımasıdır” diye konuştu.
     ‘Koalisyon hükümetlerinin ülkeye zararlar verdiğine dikkat çeken ve yeni dönemde Ak Parti´nin güçlü bir şekilde iktidara gelmesi gerektiğini´ söyleyen Demirci, açıklamasını şöyle noktaladı:
     ‘KOALİSYONLAR ZARAR VERİYOR´
     “Halkımız hizmet alabilme noktasında ah-vah etmemesi için doğru tercihler yapmalı, dürüst adayları destekleyerek, milletvekili yapmalı. Mevcut iktidara destek verilmeli ve istikrarın devamına katkı sağlamalı. Tek başına iktidar her zaman için istikrarı beraberinde getirmiştir. Vatandaşlarımızda bundan her zaman faydalanmışlardır. Koalisyonlar hiçbir zaman memlekete hayır getirmemiştir. Çünkü, koalisyonlarda ki değişik görüşlerde ki siyasi partiler bir araya gelince ortak kararlar almakta çok zorlanmışlardır. Birinin A dediğine diğeri B dediği için yönetim her zaman sıkıntılı olmuştur ki başarı oranı da düşmüştür. Dolayısıyla buda vatandaşımıza negatif olarak yansımıştır. Onun için vatandaşlarımızın Ak partiye yeniden tek başına iktidara getirme noktasında destek vermelerini istiyor ve bekliyoruz. Tek başına iktidarın avantajlarını yapılan hizmetlerde yaşayarak görmekteyiz.”
 Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 0
M-1

/resimler/2018-12/30/1823562616869.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2
M-3

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
M-4
M-5

  

DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
´Savaş eri, Allah için nefsi ile savaşandır.´

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi