Asbestli borular yenileniyor
Giresun´da asbestli boruların tamamı yenilenecek.
Tarih: 11.6.2020 15:02:39/ 2406okunma / 0yorum

Şenlikoğlu ve ekibi işbaşında…

Giresun Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir içme suyunda kullanılan asbest borularının yenilenmesi konusunda başlattığı çalışmaları hız kesmeden sürdürüyor.

Ekipler, asbest boruları kaldırarak sağlıklı, dayanıklı, esnek yapısından dolayı arızaya neden olmayan polietilenli borularla değiştiriyor.

Ekipler tarafından, Samanlıkkıranı Mahallesi´nde başlatılan çalışma eski Devlet Hastanesi yanından Nihatbey Caddesi´ni takip ederek cadde sonuna kadar gidecek. Ayrıca Çıtlakkale Mahallesi´nde de aynı şekilde çalışma yapılırken, her iki mahalledeki projenin tamamlanmasıyla birlikte 3250 metrelik bir güzergâhta boru değişiminin gerçekleşmiş olacağı bildirildi.

30 yıl önce döşenen asbest boruların değiştirilmesinin devam edeceği, şu ana kadar şehir genelinde yüzde elli oranında asbest boru kaldığı ifade edildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, asbest boru kullanımını tamamen bitirmeyi hedeflediklerini belirterek; “Buradaki temel amacımız asbestli su borularının insan sağlığına verebileceği zararlı etkileri yok ederek, halkımızın sağlıklı içme suyu kullanmasına ve içmesine olanak sağlamaktır” dedi.

Yapılan bu çalışmanın sadece sağlık olarak değil ekonomik kayıplarında önüne geçeceğini belirten Şenlikoğlu şöyle devam etti: “Kaçak suların iletim hattına kazandırılması projemiz hem kaçaklardan oluşan kayıpların giderilmesi hem de sağlık açısından çok büyük önem arz etmektedir. Boruların yenilenmesiyle hem su kayıplarının önüne geçilecek hem de hemşehrilerimizin sağlıkla ilgili endişeleri giderilecek. Boşa arıtılan ve pompalanan suyun enerjisinden tasarruf edilecek ve bu tasarruf halka yapılacak yeni yatırımlarda kullanılacaktır."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Giresun Belediyesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
M-1


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-2

/resimler/2018-1/15/1813080166533.jpg 

 

Giresun HABERCİ Gazetesi
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
M-4
M-5

  

DOLAR
7.9379
EURO
9.3941
´Kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan fena söyleyici, fena öğretici, fena düşünceli olma.´

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi